Hore

Aké farby zvoliť do prepojeného priestoru?

6
november
2017
Aké farby zvoliť do prepojeného priestoru?

 

Otázka od čitateľa

Dobrý deň, budeme zariaďovať dom a potrebovala by som poradiť, aké farby zvoliť do prepojeného priestoru – obývačka, jedáleň a kuchyňa. Celý priestor nie je príliš veľký, preto som zvolila svetlé farby a zároveň dekor je svetlý kvôli údržbe – nie je na ňom vidieť prach. Kuchynská linka bude mať korpus aj pracovnú dosku v dekore lakeland akácia škorica / dvierka vysoký lesk biela, obývačka bude mať nábytok taký istý a jedálenský stôl bude v dekore dreva so stoličkami v svetlej koži (smotanovo biela). Podlaha a dvere by som chcela v odtieni brest. Sedačku by som dala tiež vo svetlej koži, prípadne stredne sivú, len si nie som istá, či by tam veľmi sedela. Na obývacej stene máme aj komín vysunutý do priestoru, kde by som chcela dať kamenný obklad biely alebo smotanový a piecka bude smotanovo-sivá. Kamenný obklad plánujem dať aj na stenu medzi obývačku a kuchyňu, prípadne aj na stenu barového pultu. Aké farby sa podľa vás hodia na stenu do obývačky pri danej kombinácii mnou vybraného nábytku, prípadne čo mi poradíte urobiť inak? Ďakujem za odpoveď. Lenka

kamen-jedalen

Naša odpoveď

Dobrý deň Lenka,

Váš výber farieb a materiálov je veľmi dobrý. Súhlasim s Vašim výberom svetlých farieb ako aj s farebným zľadením celého priestoru, najmä ak ide o prepojený priestor – obývačka, jedáleň a kuchyňa a celý priestor nie je príliš veľký.

Preto stoličky vo svetlej koži ako aj sedačka vo svetlom prevedení je vhodná. Ale nič nepokazíte, ak dáte sedaciu súpravu v stredne sivej kombinácii. Sivá farba naruší jednoliaty celok a trocha schladí interiér. V tomto prípade odporúčame ako doplnky použiť obrazy v strieborných rámoch.

Sivá / béžová je veľmi dobrá kombinácia.

farebna-skala obyvacia-izba-biela

Kamenný obklad je pekný a štruktúrou výrazny doplnok, preto maľovka by už mala byť len v jemných tónoch: smotanová, biela. Kamenný obklad môže byť, ako ste navrhla, krémovej farby, ale nemusíte sa báť aj kameňa s nádychom do siva alebo staroružova.

Jacqueline Brandisová
Autor článku

Ing. Jacqueline Brandisová

Jackie, naša zakladateľka, pracuje v odbore homestagingu od roku 2008. Jej dlhoročné skúsenosti v zariaďovaní, redizajne a rekonštrukciách interiérov vyústili v množstvo úspešne zrealizovaných projektov.

Zaujali sme?
Stretnime sa.

nepovinné

Ing. Jacqueline Brandisová

+421 905 682 489
info@homebrand.sk