Hore

Homestaging od nás – ako na rýchlejší predaj nehnuteľnosti

10
máj
2020
Homestaging od nás – ako na rýchlejší predaj nehnuteľnosti

 

Cieľom našej služby „homestaging predaj“ je zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti a následná pomoc s jej predajom. Zo skúseností nás v tomto prípade oslovujú klienti, ktorým sa často svoju nehnuteľnosť nedarí predať ani po dlhšom čase. Dôvody, prečo sa tak deje, sú rôzne. Na rýchlosť predaja i výšku predajnej ceny vplýva nie len trh, ale aj prezentácia nehnuteľnosti a predstavivosť klienta. Máloktorý z nich si totižto dokáže predstaviť nehnuteľnosť zariadenú podľa vlastného vkusu. Vkus majiteľa mu nemusí sadnúť, čo má potom i negatívne dopady na predaj.

Prečo je tomu tak?

Každý z nás býva inak, preferuje iný štýl, iné farby, materiály a každý má i iné potreby k bývaniu. Toto všetko sa v konečnom dôsledku odrazí aj na vzhľade nehnuteľnosti, i na tom, aký dojem z nej kupujúci má. Veľakrát klientom nedokážeme vysvetliť, že ten ktorý obraz, dekorácia či nábytok, nie sú  ideálny nápad. Pri našej práci sa vždy snažíme pozerať na každú nehnuteľnosť z odstupom a vzásade vždy z pohľadu kupujúcich. Kupujúci sú predsa tí, ktorí rozhodnú, či je nehnuteľnosť hodná jej ceny, alebo nie. Nehnuteľnosť by po home stagingu mala preto spĺňať najmä ich predstavu. Našou radou je, že ak chcete nehnuteľnosť predať rýchlo, je najvyšší čas prehodnotiť naozaj každú jednu vec v domácnosti. Ide predsa o veľa.

A ako to môže vyzerať v praxi?

Pred nejakým časom sme robili home staging bytu pre manželský pár, ktorým sa malo narodiť dieťa a potrebovali sa rýchlo presťahovať. Situácia s bankou im to ešte viac skomplikovala a na predaj mali iba necelý mesiac. Našu prácu už dobre poznali a chceli od nás, aby sme im byt nastagovali pred tým, ako ho dajú do ponuky. Celá spolupráca prebiehala nasledovne:

  • Našim prvým krokom bola obhliadka nehnuteľnosti, na základe ktorej sme spísali všetky naše návrhy a postrehy.
  • Nehnuteľnosť bola technicky v dobrom stave, no potrebovala menšie úpravy, aby nepôsobila tak stiesnene a kupujúci mohol vidieť jej skutočný potenciál.
  • Niektoré kusy nábytku sme premiestnili v rámci nehnuteľnosti, iné spolu s dekoráciami uložili v našom sklade.
  • Potom sme sa zamerali na samotné aranžovanie, teda home staging. Využili sme pri tom naše doplnky, ktoré sme majiteľom požičali do doby, kým byt predajú.

Šok nastal po dokončení home stagingu nehnuteľnosti. Klienti svoj “nový” byt takmer nespoznali. Ihneď po pridaní inzerátu na internet sa ozvala záujemkyňa, ktorá si obhliadku dohodla o pol hodinu. Byt bol predaný o 40 minút, čo je dodnes náš rekord. Jeden z najdôležitejších aspektov tejto realizácie bola práve otvorenosť klientov a možnosť naaranžovať byt podľa nás, na základe našich skúseností.

Záver

„Na naše nehnuteľnosti sa dívame vždy s láskou a nechceme vidieť jej nedostatky, alebo ich v skutočnosti ani nevidíme. K nášmu domovu a jednotlivým veciam máme citovú väzbu, a ťažko znášame, keď nám niekto povie, že sa náš vkus nemusí niekomu páčiť.“ Dôvera klienta je pri home stagingu nehnuteľnosti však nesmierne dôležitá. Ak nám klient dôveruje, dopadnúť to môže napríklad aj ako pri vyššie uvedenom prípade. Išlo síce o náš rekord, no i naše ďalšie realizácie nezaostávajú. Veď posúďte sami :)

Ak máte záujem o službu home staging, vieme vám ju poskytnúť aj vo forme konzultácie. Pre docielenie najlepšieho výsledku vám však odporúčame komplexnú službu konzultácia + realizácia so zapožičaním nábytku a bytových doplnkov. Takto sa vieme zaručiť za výsledok celého homestagingu a aj celkový efekt bude určite väčší.

Autor článku

HOMEBRAND.sk

Jedinečnosť našej práce spočíva najmä v tom, že absolútne prihliadame na potreby, povahu a očakávania našich klientov. Venujeme sa dvom oblastiam, s ktorými sa na nás môžete obrátiť – naaranžovaniu (homestagingu) predávanej alebo prenajímanej nehnuteľnosti, a úprave bytov a domov pre vlastné bývanie.

Zaujali sme?
Stretnime sa.

nepovinné

Ing. Jacqueline Brandisová

+421 905 682 489
info@homebrand.sk