Hore

Najčastejšie otázky o homestagingu – Čo sa nás pýtate?

5
február
2020
Najčastejšie otázky o homestagingu – Čo sa nás pýtate?

 

Okolo home stagingu sa stále vyskytujú isté otázky, ktoré zaujímajú nejedného nerozhodného predajcu či makléra. Ak ste sa zasekli s predajom svojej nehnuteľnosti, prípadne ste absolvovali už niekoľko obhliadok, no vždy to dopadlo bezúspešne a neviete si dať rady, ako ďalej, náš malý sprievodca týmito dôležitými otázkami o home stagingu vám dozaista pomôže.

Oplatí sa mi home staging?

Otázka, ktorá je právom na prvom mieste a zaujíma každého. V prvom kroku, ešte pred akýmkoľvek výberom postupu prác či podpisom zmluvy, zhodnotíme najskôr stav vašej nehnuteľnosti, urobíme analýzu predajnej ceny a nutných investícií. Na základe týchto výsledkov a reálnych dát sa potom viete aj vy sami lepšie zorientovať na trhu a kvalifikovane sa rozhodnúť, či je služba home staging pre vás tá správna voľba a spĺňa všetky vaše očakávania. Máme za sebou už niekoľko desiatok úspešných projektov a preto vie byť náš odhad až prekvapivo presný.

Aká je cena home stagingu?

Každá cenová ponuka, rovnako ako každý klient, je pre nás individuálna. V závislosti od veľkosti vašej nehnuteľnosti, náročnosti úprav a potreby zabezpečenia dodatočných služieb vám pripravíme cenovú ponuku na mieru šitú vaším potrebám. V konečnom dôsledku vás však služba home staging vyjde lacnejšie, ako dlho-trvajúci a nákladný predaj. Home staging vám naopak umožní zdvihnúť predajnú cenu ešte o čosi viac, a verte, že vašich záujemcov to i tak neodradí, ba naopak. Priláka ich atraktívne vyzerajúca nehnuteľnosť, ktorých (povedzme si úprimne), nie je na trhu až tak veľa.

Ako dlho to trvá?

Dĺžka trvania celého procesu závisí primárne od rozsahu poskytovaných prác. V prípade, že je vaša nehnuteľnosť v dobrom stave a venujeme sa len aranžovaniu a celkovému zlepšeniu dojmu z nehnuteľnosti (teda home stagingu), celý proces trvá len niekoľko dní od podpisu zmluvy. V prípade rozsiahlejších, najmä však stavebných prác, ktoré si vyžadujú viac času, je už treba počítať s časovým rozsahom niekoľkých týždňov. Nemajte však strach. Všetky informácie vám budú do detailu vopred individuálne odkomunikované tak, aby vás termín nezaskočil.

Čo všetko je v cene?

Naša cenová ponuka obsahuje kompletný rozpis poskytovaných služieb a materiálu. V prípade, že vám je cenová ponuka nezrozumiteľná, radi vám ju objasníme. Staviame na transparentnosti a serióznosti. Žiadne dodatočné poplatky vás (u nás) nezaskočia.

Kam dáte naše veci?

Vaše osobné veci umiestnime buď v rámci nehnuteľnosti (nájdeme pre ne šikovné miesto), alebo do nášho skladu, kde máme pripravené aj veci, ktoré vám zapožičiame na staging nehnuteľnosti. Vaše veci budú pri preberaní riadne označené a uschované na suchom a stráženom mieste.

Musím tu byť, keď prídu majstri?

Vaša osobná účasť nie je nutná. V rámci našej služby vám HOMEBRAND poskytne aj dozorovanie nad subdodávateľmi stavebných a montážnych prác, preto sa nemusíte obávať, že by práca ostala nedokončená alebo by bola odvedená nekvalitne.

Ako naaranžujete byt, keď už nechcem do nákupu nových doplnkov investovať?

Náš sklad s doplnkami disponuje viac ako 1000 kusov položiek s nábytkom, doplnkami a dekoráciami, kde určite nájdeme to pravé-orechové aj pre vašu nehnuteľnosť. V prípade, že by sa do vášho priestoru hodilo niečo, čo sa v našom sklade aktuálne nenachádza, bez problémov vám to vieme zabezpečiť.

Ako to prebieha po predaji nehnuteľnosti?

Pri predaji nehnuteľnosti si štandardne svoje zapožičané doplnky vezmeme späť. Pri našej niekoľkoročnej praxi home stagingu sa nám však (neraz) stalo, že nový majiteľ chcel kúpiť nehnuteľnosť aj s doplnkami.

Záver

Dúfame, že vám tento zoznam otázok pomohol a našli ste v ňom to, čo ste hľadali. :) Ak ste odpoveď na svoju otázku predsa len nenašli, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme.

Autor článku

HOMEBRAND.sk

Jedinečnosť našej práce spočíva najmä v tom, že absolútne prihliadame na potreby, povahu a očakávania našich klientov. Venujeme sa dvom oblastiam, s ktorými sa na nás môžete obrátiť – naaranžovaniu (homestagingu) predávanej alebo prenajímanej nehnuteľnosti, a úprave bytov a domov pre vlastné bývanie.

Zaujali sme?
Stretnime sa.

nepovinné

Ing. Jacqueline Brandisová

+421 905 682 489
info@homebrand.sk