Hore

Rekonštrukcia bytu – zvládnem to sám?

2
august
2019
Rekonštrukcia bytu – zvládnem to sám?

 

Zažil si to takmer každý z nás. Náš byt či dom nutne potrebuje oživiť a zrekonštruovať, sanita už nie je čo bola, v kuchyni sa už nevarí s takou chuťou ako kedysi. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že kompletná prerábka bytu nebude ľahká. Či už sa rozprávame o elektrických a vodovodných rozvodoch, umakartovom jadre či kuchynskej linke, množstvo materiálov má už svoje najlepšie roky za sebou.

1. Príprava na rekonštrukciu

V ideálnom prípade by ste už počas prípravy na rekonštrukciu svojho bytu či domu mali požiadať o pomoc odborníkov. Po vyprataní väčšiny starého nábytku a doplnkov sa Vám v plnej kráse ukáže potenciál Vašej nehnuteľnosti.

2. Výber vhodného obchodného partnera

Rozumieme, že každý chce pri rekonštrukcii bytu či domu ušetriť. Podozrivo nízka cena však môže signalizovať neserióznosť alebo použitie lacnejších a menej kvalitných materiálov. Od firmy vždy vyžadujte čo najpodrobnejší rozpočet, vyhnete sa tak navyšovaniu ceny a frustrácií na oboch stranách. Nie nadarmo sa vraví, že komunikácia je základ. Ak s Vami firma nekomunikuje už na začiatku, prípadne komunikuje veľmi slabo, je to varovný signál, že niečo nie je dobre.

3. Zhodnotenie vlastných možností

Svojpomocná rekonštrukcia bytu či domu sa ľahko môže stať nočnou morou. Množstvo ľudí precení svoje schopnosti či financie a zasekne sa na mŕtvom bode, kde nevedia rekonštrukciu dokončiť, alebo musia poľaviť zo svojich nárokov na tých nie úplne najlepších miestach. Na rekonštrukciu si vyhraďte čas. Či je to už výber obchodného partnera, premyslenie vlastných možností či potrieb, alebo ujasnenie si, čo od rekonštrukcie očakávate.

Záver

Jednoznačná odpoveď na to, či sa pustiť do rekonštrukcie bytu či domu sám, neexistuje. Určite odporúčame, aby ste si pred začatím rekonštrukcie pozvali odborníka, ktorý zhodnotí celkový stav nehnuteľnosti a navrhne prípadné úpravy. Následný proces realizácie je však úplne na Vás.

Ak by ste sa však rozhodli, že rekonštrukcia bytu či domu nie je pre Vás to pravé, HOMEBRAND Vám ponúka aj možnosť prípravy nehnuteľnosti na kľúč na základe vopred schváleného návrhu s jasným rozpočtom a termínom. S nami sa Vám určite nestane, že by sa rekonštrukcia zasekla na mŕtvom bode.

Autor článku

HOMEBRAND.sk

Jedinečnosť našej práce spočíva najmä v tom, že absolútne prihliadame na potreby, povahu a očakávania našich klientov. Venujeme sa dvom oblastiam, s ktorými sa na nás môžete obrátiť – naaranžovaniu (homestagingu) predávanej alebo prenajímanej nehnuteľnosti, a úprave bytov a domov pre vlastné bývanie.

Zaujali sme?
Stretnime sa.

nepovinné

Ing. Jacqueline Brandisová

+421 905 682 489
info@homebrand.sk