Hore

Zvládnem homestaging sám, alebo je lepšie zveriť ho firme?

26
september
2018
Zvládnem homestaging sám, alebo je lepšie zveriť ho firme?

 

Tak ako to teda je?

Homestaging ako pojem sme si charakterizovali v tomto článku. Vo svojej podstate ide o úpravu nehnuteľnosti pre vytvorenie čo najlepšieho pocitu pre potencionálneho záujemcu. V rámci homestagingu je vždy potrebné sa zamerať na viacero faktorov – od stavu nehnuteľnosti až po potrebné stavebné úpravy. Niektoré úpravy je možné realizovať svojpomocne, niektoré si však žiadajú pohľad odborníka. Tým sa dostávame k najdôležitejšej otázke dnešného článku – zvládnem si nehnuteľnosť upraviť sám? Postačí, ak navštívim niekoľko kurzov? Je výhodnejšie vložiť všetko do rúk odborníkov?

Prvý bod

Celý proces homestagingu pozostáva z viacerých častí. V úvodnej konzultácií si obhliadneme Vašu nehnuteľnosť a vďaka nestrannému pohľadu vieme objektívne zhodnotiť všetky plusy a mínusy danej nehnuteľnosti. Toto je jeden z kľúčových faktorov, prečo si vybrať pre realizáciu homestaging-u firmu. Vďaka našim niekoľkoročným skúsenostiam sa na Vašu nehnuteľnosť nepozrieme ako na Váš domov, na Váš nábytok sa nepozrieme ako na Váš obľúbený spomienkový kus, ktorý je môže byť dnes už dávno nezaujímavý, ale maximálne objektívne Vám odhalíme to, čím Vaša nehnuteľnosť disponuje so všetkými jej kladmi aj zápormi.

Druhý bod

Veľká časť nehnuteľností potrebuje pri úprave aj viaceré stavebné úpravy. Tieto stavebné úpravy Vám my, špecialisti z HOMEBRAND, dokážeme zabezpečiť “na kľúč”. Máme overených subdodávateľov, s ktorými pracujeme už niekoľko rokov a v rámci „prerábky“ dohliadneme na kvalitu a precíznosť spracovania. Človek bez skúseností má často problém ohodnotiť kvalitu stavebných prác a rovnako sa často krát popáli pri výbere správneho dodávateľa úprav.

Tretí bod

Rozumieme, že k niektorým častiam nábytku máte citový vzťah. Môže to byť skrinka po starých rodičoch, aj tá nemožná stolička, na ktorej sa síce sedí skvele, ale vyzerá, že na nej sedel ešte Napoleon. :) Ak ste v priestore denno-denne, veľmi rýchlo stratíte možnosť odosobniť sa od vlastného štýlu a navrhnúť niečo neutrálne, čo by sa mohlo páčiť väčšine záujemcov. Veľa nehnuteľností je zariadených v určitom, nie príliš neutrálnom štýle, ktorý niekomu vyhovuje, avšak táto skupina ľudí je určite menšia ako tí, ktorým jednoducho nevyhovuje. Pri úpravách preto navrhujeme neutrálne a optimálne riešenia, snažíme sa nájsť ideálny prienik dizajnu a štýlu tak, aby sme väčšinu Vašich potenciálnych záujemcov neodohnali. Zavesený bicykel v obývačke znie síce štýlovo, avšak pre nie športovo naladeného človeka je to výrazný predmet, ktorý môže narušiť jeho pohľad na nehnuteľnosť.

Záver

Homestaging je určite vhodnejšie zveriť do rúk overenej firmy. Nielen, že u nás získate nezávislý pohľad na nehnuteľnosť, získate aj úvodnú konzultáciu zdarma a možnosť využiť náš sklad doplnkov, dohľad nad stavebnými prácami a tiež zázemie stabilnej spoločnosti s niekoľkoročnými skúsenosťami v obore a množstvom úspešných projektov.

Autor článku

HOMEBRAND.sk

Jedinečnosť našej práce spočíva najmä v tom, že absolútne prihliadame na potreby, povahu a očakávania našich klientov. Venujeme sa dvom oblastiam, s ktorými sa na nás môžete obrátiť – naaranžovaniu (homestagingu) predávanej alebo prenajímanej nehnuteľnosti, a úprave bytov a domov pre vlastné bývanie.

Zaujali sme?
Stretnime sa.

nepovinné

Ing. Jacqueline Brandisová

+421 905 682 489
info@homebrand.sk