FAQ

Máte otázky?

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie pokladané otázky o home stagingu a našich službách. Ak sa tu informácia, ktorú hľadáte, nenachádza, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme.

Home staging je estetická príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom. Cieľom tejto služby je zrýchliť predaj / prenájom nehnuteľnosti a zvýšiť jej hodnotu.

Home staging využite v prípade, že predávate alebo prenajímate nehnuteľnosť. Pomôže vám k rýchlemu a výhodnejšiemu predaju / prenájmu.

Pred tým, ako si home staging objednáte, prídeme na obhliadku nehnuteľnosti. Až na základe nej vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku. Za úvodnú konzultáciu a obhliadku neplatíte. Pozrite si viac o tom, ako pracujeme.

Veľká časť našich projektov je realizovaná v Bratislave a okolí, no radi za vami prídeme aj do iného mesta či okresu.

Využívanou službou je profesionálne fotenie nehnuteľnosti, ktoré vám odporúčame v prípade, že nemáte vlastného fotografa. Obľúbenou službou, najmä u investorov do nehnuteľností, je kompletné zastrešenie rekonštrukcie. Všetky služby nájdete v sekcii služby.

Cenovú ponuku pripravujeme vždy na mieru po obhliadke nehnuteľnosti. Ak máte záujem o nacenenie služby home staging, kontaktujte nás. Za úvodnú konzultáciu a obhliadku nič neplatíte.

Trvanie home stagingu závisí vždy od toho, v akom stave sa nehnuteľnosť nachádza. Ak je nehnuteľnosť prázdna, alebo sa v nej nachádza zariadenie, ktoré vieme na home staging použiť, v takomto prípade trvá home staging 1 až 3 dni. Ak je nehnuteľnosť v zlom stave, treba ju najskôr vypratať, alebo robiť aj časovo náročnejšie práce (napríklad maľovanie stien, výmena kuchyne, montážne práce, rôzne opravy), home staging trvá viac dní. Trvanie prác samozrejme vždy vopred komunikujeme.

Na home staging využívame náš vlastný sklad. Vašu nehnuteľnosť zariadime bez toho, že by ste museli čokoľvek kupovať. Nábytok a doplnky vám prenajmeme na celú dobu predaja nehnuteľnosti.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak je zariadenie staré, a chcete sa ho zbaviť, nehnuteľnosť vypraceme a odpad zlikvidujeme. Pokiaľ v nehnuteľnosti počas predaja bývate, a máte v nej svoje osobné veci, umiestnime ich v rámci nehnuteľnosti tak, aby sa im nič nestalo.

Otázky od realitných maklérov

Áno. Výhodou objednania si služby home stagingu od nás je, že všetky doplnky a nábytok na home staging zaobstarávame my na vlastné náklady. Vy, alebo váš klient si ich len prenajímate. Prenájom poskytujeme na celú dobu predaja nehnuteľnosti.

Áno. Naši zmluvní klienti majú vernostý program so stúpajúcimi zľavami na každý ďalší home staging. Tiež cenovo oveľa výhodnejší prenájom nábytku a doplnkov. Ak si chcete užívať tieto výhody aj vy, kontaktujte nás.

Prenájom nábytku a doplnkov poskytujeme len v rámci služby home staging.

Áno. Ak nemáte vlastného fotografa, interiér vám s radosťou nafotí naša profesionálna fotografka, Lenka.

Áno. S našim skladom vieme bezproblémovo zariadiť aj úplne prázdnu nehnuteľnosť. V prípade nehnuteľnosti na prenájom zariadenie pre klienta nakupujeme (nepožičiavame), nakoľko v nehnuteľnosti ostáva.

Robíme, ale na základe vlastných skúseností vám tento postup veľmi neodporúčame. Klienti idú na obhliadku s istými očakávaniami, a ak interiér vyzerá odrazu inak, ako na fotografiách, odchádzajú sklamaní. Najlepšou možnosťou je ponechať interiér v stave, ako ho prezentujú fotografie.

Investovať do home stagingu môžete vy, ako aj váš klient. Je len na vás a vašom klientovi, ktorú alternatívu si zvolíte.

Áno. Home staging obývanej nehnuteľnosti je však o niečo náročnejší, najmä pre samotného klienta. Po home stagingu klientovi vysvetlíme, čo má pred každou obhliadkou spraviť (dekorácie vrátiť na pôvodné miesto, veci odložiť a pod.) 

Otázky k téme rekonštrukcie

Dĺžka rekonštrukcie závisí od jej rozsahu. Trvanie prác je však vždy vopred individuálne komunikované. Pre predstavu o trvaní rekonštrukcie si môžete pozrieť štatistiky v našich projektoch alebo nás s vašou otázkou kontaktujte.

Vaša osobná účasť nie je nutná. V rámci našich služieb poskytujeme aj dozor nad subdodávateľmi stavebných a montážnych prác.

Od našich dodávateľov vám vieme zabezpečiť zľavu na stavebný materiál, sanitu, svietidlá, úložné priestory, nábytok a bytové doplnky.

Áno. V prípade záujmu vám celý projekt zastrešíme.

Áno. Investorom ponúkame kompletné zastrešenie rekonštrukcie nehnuteľnosti na flip alebo prenájom. Pripravíme vám návrhy a oddozorujeme práce majstrov. Po dokončení rekonštrukcie vám odporúčame využiť aj službu home staging.