FAQ

Máte otázky?

V tejto sekcii nájdete odpovede na najčastejšie pokladané otázky o home stagingu a našich službách. Ak sa tu informácia, ktorú hľadáte, nenachádza, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám zodpovieme všetky vaše otázky.

1.Všeobecné

Veľká časť našich projektov je realizovaná v Bratislave a okolí, no radi za vami prídeme aj do iného mesta či okresu.

Kontaktovať nás môžete telefonicky, e-mailom alebo cez kontaktný formulár na našej stránke. Komunikovať s vami bude inžinierka Jackie Brandisová – produktová riaditeľka a spoluzakladateľka HomeBrand. Spojiť sa s nami môžete aj cez sociálne siete Facebook alebo Instagram.

Tel. č.: +421 905 682 489

E-mail: info@homebrand.sk

2.Odpovede k otázkam o home stagingu

Home staging je estetická príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom. Cieľom tejto služby je zrýchliť predaj / prenájom nehnuteľnosti a zvýšiť jej hodnotu.

Home staging sa oplatí najmä pri predaji, flipe a prenájme nehnuteľnosti. Vie pozitívne ovplyvniť konečnú cenu a urýchliť podpis zmluvy. Dá sa však využiť aj pri zariaďovaní vlastnej domácnosti či vzorovej nehnuteľnosti.

Hlavným prínosom home stagingu je urýchlenie predaja alebo prenájmu nehnuteľnosti. Z tohto dôvodu sa oplatí hlavne predajcom a prenajímateľom bytov, domov, nebytových priestorov, dokonca aj komerčných priestorov. Home staging je pre všetkých, ktorí chcú z nehnuteľnosti vyťažiť maximum.

Ak predávate nehnuteľnosť, home staging vám prinesie najmä tieto výhody:

 • rýchly predaj – po home stagingu osloví nehnuteľnosť oveľa viac potenciálnych klientov, čo zvýši vaše šance na predaj.
 • maximálna možná cena – ak má nehnuteľnosť veľa nedostatkov, kupujúci chcú o cene zjednávať. Ak sa rozhodnete pre home staging, vaša nehnuteľnosť bude lákavejšia, čo sa odrazí aj v konečnej cene.
 • menej výdavkov – s predajom nehnuteľnosti sa viaže množstvo výdavkov, ktorých sa každý predajca chce, pochopiteľne, zbaviť čím skôr. Rýchly predaj je preto, aj z tohto pohľadu, pre kupujúceho výhodný.
 

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Ak prenajímate nehnuteľnosť, home staging vám prinesie najmä tieto výhody:

 • stabilných nájomníkov – odchádzajú vaši nájomníci už po jednom mesiaci? Po home stagingu už nebudú mať toľko dôvodov hľadať si lepší podnájom. Atmosféra domova, ktorú vďaka home stagingu vytvoríme, ich v nehnuteľnosti udrží na oveľa dlhšiu dobu. Určite ocenia aj komfort, ktorý im, v rámci zariadenia nehnuteľnosti, zabezpečíme.
 • bonitnejších klientov – prenajímatelia na Slovensku poskytujú rôzne štandardy prenájmov, no smutným faktom je, že najčastejším z nich je práve nízky štandard. Aj keď je investícia do stredného či vysokého štandardu spočiatku vyššia, z dlhodobého hľadiska bude lákať bonitnejších klientov, ktorí si za pohodlie radi priplatia.
 • vyšší zisk z prenájmu – ako sme už naznačili, investícia do home stagingu sa vám vráti v podobe vyššieho zisku.
 

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Pred tým, ako si službu home staging objednáte, prídeme na obhliadku nehnuteľnosti. Vďaka nej získame reálnu predstavu o stave nehnuteľnosti a nutných investíciách. Pozrieme sa aj na vašu aktuálnu predajnú cenu / výšku nájomného. Všetky tieto údaje vyhodnotíme, a následne vám povieme, či, a v akom rozsahu sa vám home staging oplatí. 

Za úvodnú konzultáciu a obhliadku, samozrejme, neplatíte.

Poskytujeme prenájom nábytku a doplnkov (pri bežnom predaji a flipe nehnuteľnosti). Vieme vám zabezpečiť aj rekonštrukciu na kľúč a poskytnúť dozor nad jej priebehom. Rovnako profesionálne fotenie nehnuteľnosti. Všetky hlavné, a množstvo doplnkových služieb, nájdete v sekcii SLUŽBY

Cenovú ponuku vám pripravíme na mieru, aby zodpovedala vašim reálnym potrebám. Ak máte záujem o nacenenie služby home staging, kontaktujte nás. Dohodneme si termín obhliadky, po ktorej vám pripravíme cenovú ponuku.

KONTAKTOVAŤ

Ak je nehnuteľnosť v dobrom stave, venujeme sa najmä dekorovaniu a zariaďovaniu priestoru. V takomto prípade trvá home staging približne jeden až tri dni. Ak sú súčasťou home stagingu aj časovo náročnejšie práce (maľovanie stien, montáž, rôzne opravy, výmeny nefunkčných prvkov) trvá home staging viac dní. Trvanie prác je však vždy vopred komunikované.

Na home staging využívame náš vlastný sklad, v ktorom máme viac ako 1200 druhov nábytku a doplnkov. Vďaka tomu zariadime vašu nehnuteľnosť na predaj bez toho, že by ste museli čokoľvek kupovať. Nábytok a doplnky vám prenajmeme na celú dobu predaja nehnuteľnosti. Po tom, ako nehnuteľnosť predáte, si doplnky vyzdvihneme a odvezieme späť do skladu.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Vaše osobné veci umiestnime buď v rámci vašej nehnuteľnosti (nájdeme im nenápadné miesto), alebo v našom sklade.

V prípade záujmu o službu home staging, resp. inú službu, odporúčame do správy uviesť:

 • druh služby, o ktorú máte záujem, a váš zámer (predaj, prenájom, flip, bývanie, iné),
 • základné informácie o nehnuteľnosti, ako: typ nehnuteľnosti (dom, byt, garsonka, a pod.), lokalita, počet izieb (miestností), stav nehnuteľnosti, vnútorné zariadenie (vybavenie), a pod.
 • užitočným podkladom sú pre nás aj fotografie (video) jednotlivých miestností. Tu postačuje, ak sú zábery vyhotovené na mobile. V prípade potreby si ďalšie fotografie zabezpečíme už na mieste počas obhliadky priestoru.

Áno. Princípy home stagingu sa dajú aplikovať aj na zariadenie vlastnej domácnosti alebo pri zmene dizajnu. V rámci našich projektov nájdete aj takéto realizácie: Home staging 4life

3.Odpovede k otázkam realitných maklérov

Áno. Výhodou objednania si služby home stagingu od nás je, že všetky doplnky a nábytok na home staging zaobstarávame my na vlastné náklady. Vy, alebo váš klient si ich len prenajímate. Prenájom poskytujeme na celú dobu predaja nehnuteľnosti.

V prípade, že nemáte vlastného fotografa, zabezpečíme vám aj profesionálne fotenie nehnuteľnosti.

V prípade, že sa chcete stať našim zmluvným klientom, získavate zľavy na každý ďalší home staging. Rovnako máte výhodnejší prenájom nábytku a doplnkov.

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Prenájom nábytku a doplnkov poskytujeme len v rámci služby home staging.

Váš klient ocení prínos home stagingu v prípade, že:

 1. Chce predať alebo prenajať nehnuteľnosť rýchlo
 2. Má záujem z predaja alebo prenájmu vyťažiť maximum

Službu home staging, ešte aj dnes, veľa ľudí stále nepozná. Nezľaknite sa preto prvotnej reakcie klienta, a jednoducho mu vysvetlite, čo home staging je, a aké sú jeho prínosy. K lepšiemu pochopeniu mu pomôžete aj vizuálnou ukážkou našich projektov. Na fotografiách PRED a PO, a rovnako štatistikách, uvidí reálnu silu home stagingu.

Áno. Ak nemáte vlastného fotografa, interiér vám s radosťou nafotí naša profesionálna fotografka, Lenka.

Áno. V rámci služieb ponúkame aj zariadenie úplne prázdnej nehnuteľnosti – či už na predaj, alebo prenájom. 

Pri nehnuteľnostiach na predaj používame na home staging doplnky a nábytok z nášho skladu. 

Pri nehnuteľnostiach na prenájom postupujeme inak. Nábytok, doplnky a ďalšie zariadenie (napr. kuchynská linka, dvere, sanita) pre klienta priamo kupujeme, nakoľko ostávajú v nehnuteľnosti. 

KONTAKTUJTE NÁS

Áno, ale tento postup veľmi neodporúčame. Potenciálni záujemci sa síce môžu nadchnúť na základe pekných fotografií, no pri samotnej obhliadke môžu ostať sklamaní. Najlepšou možnosťou preto je ponechať interiér v stave, v akom ho prezentujú fotografie.

Investovať do home stagingu môžete vy, ako aj váš klient. Je len na vás a vašom klientovi, ktorú alternatívu si zvolíte.

Pri očakávaní vyššieho zisku z predaja či prenájmu starších nehnuteľností odporúčame zvážiť rekonštrukciu. Home staging, síce, dokáže divy, no zatekajúcu strechu či plesnivú podlahu nezakryje. Všetky tieto nedostatky, ktoré nehnuteľnosť má, znižujú jej hodnotu, a odrádzajú klientov od kúpy. Niekedy je rekonštrukcia (a až následný home staging), jednoducho, lepší krok.

Áno. Stagovať obývanú nehnuteľnosť je však trochu náročnejšie, hlavne pre samotného klienta. Nábytok aj dekorácie majú odrazu svoje presné miesto. Je to však len na chvíľu.

Po home stagingu klientovi vysvetlíme, čo má pred každou obhliadkou spraviť (napr. dekorácie vrátiť na pôvodné miesto, poupratovať, niektoré veci odložiť, a pod.). V prípade, že tak neurobí, nedokážeme zaručiť prínos home stagingu v plnom rozsahu.

Spoluzakladateľka HomeBrand, Ing. Jacqueline Brandisová, je zároveň prvou home stagerkou na Slovensku. Zrealizovala už množstvo úspešných projektov,  ktoré si môžete pozrieť v sekcii PROJEKTY na našom webe.  V súčasnosti vedie svoj vlastný tím profesionálnych home stagerov.

O NÁS

4.Odpovede k otázkam o rekonštrukcii

Dĺžka rekonštrukcie, samozrejme, závisí od rozsahu zmien, ktoré sa v nehnuteľnosti realizujú. Trvanie všetkých prác je vždy vopred individuálne komunikované tak, aby vás termín nezaskočil. Pre lepšiu predstavu o trvaní rekonštrukcie si môžete pozrieť jednotlivé projekty, ktoré sme počas rekonštrukcie zastrešovali.

PROJEKTY

Vaša osobná účasť nie je nutná. V rámci našich služieb poskytujeme aj dozor nad subdodávateľmi stavebných a montážnych prác.

Od našich dodávateľov vám vieme zabezpečiť zľavu na stavebný materiál, sanitu, svietidlá, úložné priestory, nábytok a bytové doplnky.

Áno. V prípade záujmu vám celý projekt zastrešíme.

Áno. Investorom ponúkame kompletné zastrešenie rekonštrukcie nehnuteľnosti na flip alebo prenájom. Pripravíme vám návrhy a oddozorujeme práce majstrov. Po dokončení rekonštrukcie vám spravíme home staging, ktorý sa postará o rýchly predaj za maximálnu možnú cenu.