Home staging
2 izbového bytu na PREDAJ – Mikovíniho, Bratislava

Dĺžka predaja PO dokončení
45 dní
Zhodnotenie predaja PO
7%
Trhová cena nehnuteľnosti
177 000€
Dĺžka realizácie projektu
2 dni
Dĺžka predaja PRED home stagingom
25 dní
Trhová cena PRED home stagingom
165 000€

Predaj menšieho 2 izbového bytu s jednou spálňou a obývačkou spojenou s malou kuchynkou v štýle baru sprostredkovávala realitná kancelária, ktorá nás oslovila s tým, že má záujem zabezpečiť klientovi (majiteľa bytu) home staging. Vzhľadom na celkový stav bytu, jeho skromnejšiu rozlohu a nie moc vrúcnu atmosféru sme sa zhodli, že pôjde o správny krok, ktorý pomôže byt rýchlejšie predať.

Obhliadkou bytu sme si ako nezávislý pozorovateľ prešli celú nehnuteľnosť a zhodnotili jej silné a slabé stránky. Už na prvý pohľad pôsobil byt jemne zastaralo, tmavo a chladne, čo umocňoval aj fakt, že sa v byte nenachádzali žiadne obrazy, dekorácie či textílie. Nevhodne umiestnený stolík v spálni, zlé osvetlenie interiéru, okenné rolety či chýbajúci nábytok a doplnky… „drobnosti“, ktoré si potenciálni kupujúci okamžite všimnú. A čo je horšie, môžu rozhodnúť o tom, či sa byt predá, a aká bude jeho cena.

V rámci home stagingu sme sa preto zamerali na oživenie priestoru farbami a doplnenie bytového zariadenia. Nábytok sme rozmiestnili tak, aby vyhovoval menšej rozlohe izieb. Vďaka tomu sme potenciálnym záujemcom odhalili lepšie stránky bytu. Klientovi sa byt podarilo predať za pomerne krátky čas aj bez nutnosti znížiť cenu, na čom má svoju zásluhu aj profesionálny home staging.

Fotografie PO

Fotografie PRED