Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb

Rýchly predaj nehnuteľnosti? Stabilný prenájom bytu? Výhodnejšia cena? To všetko dokáže profesionálne prevedený home staging. Pozrite sa s nami bližšie na to, aké možnosti home stagingu od profesionálnej home stagerskej firmy HomeBrand máte.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrandČo je home staging?

Home staging je estetická úprava interiéru. Na realitné výslnie dostane aj nehnuteľnosť, ktorá už dávno stratila svoje čaro. Či už ide o dom na predaj alebo byt na prenájom, home staging je realitný marketing, ktorý funguje.

Realitné portály sú sitom nehnuteľností

Najčastejšou vstupnou bránou k širokej ponuke nehnuteľností na predaj a prenájom sú dnes, nepochybne, realitné portály. Prvé, čo si kupujúci všímajú po zadaní svojich kritérií do filtra vyhľadávania, sú fotografie interiéru.

Krásne zariadený a upravený dom alebo byt nemôže byť odfotený na obyčajný mobilný telefón. Takéto fotografie sú zväčša tmavé, neostré a len s malým záberom na miestnosť.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrand

K príprave nehnuteľnosti na predaj či prenájom preto neodmysliteľne patrí aj profesionálne fotenie nehnuteľnosti po home stagingu. Kvalita fotografií zaručí výborný výsledok už v prvej etape rozhodovania záujemcu, práve na spomínaných portáloch.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand?

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, komu služba home staging slúži najlepšie, a aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand.

Home staging pre tých, ktorí svoju nehnuteľnosť predávajú

Kupujúci si nevyberajú svoje bývanie len podľa lokality, občianskej vybavenosti či predajnej ceny. Rozhodujú sa aj na základe svojich pocitov. S útulne zariadeným bytom, ktorý pôsobí čisto a moderne, sa stotožnia oveľa skôr, ako s ošumelým interiérom, preplnenými izbami či prázdnou novostavbou.

V nehnuteľnosti, ktorú zvažujú kúpiť, musia objaviť svoj nový domov. To je dôvod, prečo sa byty a domy, ktoré prejdú home stagingom, predávajú medzi prvými. A aké sú možnosti home stagingu pre predávajúcich?

1. Realizácia home stagingu

Prvou formou home stagingu je realizácia. Home Stageri z HomeBrand najskôr odstránia na nehnuteľnosti drobné technické a estetické nedostatky (napríklad v podobe výmeny starých kľučiek, vodovodných batérií, elektrických zásuviek, vypínačov, svietidiel a podobne).

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrand

Následne priestor čiastočne alebo kompletne zariadia nábytkom a bytovými doplnkami. Okrem modernejšieho vzhľadu a praktickejšieho usporiadania je ich cieľom dosiahnuť aj neutrálnejší interiér, ktorý osloví viac potenciálnych kupujúcich.

V tomto prípade je možné prenajať si nábytok a bytové doplnky priamo z nášho skladu HomeBrand.

2. Konzultácia k home stagingu

Druhou možnosťou pre predávajúcich je konzultácia, ktorá trvá približne 2 hodiny. Za tento čas si Home Stageri s predávajúcim prejdú celú nehnuteľnosť a navrhnú možné úpravy, ktoré by prvý dojem z priestoru vylepšili. Úpravy si potom môže predávajúci zrealizovať buď sám, alebo sa obrátiť na našich Home Stagerov a využiť vyššie spomínané výhody.

Home staging pre tých, ktorí svoju nehnuteľnosť prenajímajú

Investovať do home stagingu nehnuteľnosti na prenájom sa oplatí vždy. V súčasnosti je, najmä vo veľkých mestách, ponuka bytov na prenájom vyššia, než je dopyt. Prenajímatelia preto z taktického hľadiska znižujú výšku nájomného, aby mohli konkurovať iným ponukám. Sú však aj lepšie možnosti.

1. Home staging interiéru

Prvou je home staging interiéru. Najčastejším neduhom bytov na prenájom je nepochybne ich vzhľad a atmosféra.

Pri bytoch na prenájom je preto najvyhľadávanejšou voľbou home staging v podobe re-dizajnu – v rámci ktorého sa re-dizajnuje nábytok, prípadne sa dokúpi nový a doplnia sa oku lahodiace doplnky. Dnes obchody ponúkajú široký sortiment v najrôznejších cenových reláciách. Re-dizajn teda nie je záležitosťou len luxusných bytov na prenájom.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrand

Čo majiteľ home stagingom získa? Zvýšením štandardu prenájmu vďaka „re-dizajn home stagingu“ získa vyšší mesačný príjem, ale aj väčší záujem potenciálnych nájomníkov, ktorý mu pomôže jeho byt rýchlejšie prenajať . Investícia do home stagingu sa oplatí, pretože sa vráti zo stabilne prenajatej nehnuteľnosti s vyšším ziskom.

Pri zariaďovaní nehnuteľnosti na prenájom Home Stageri z HomeBrand nezabúdajú ani na praktické detaily. Kuchynský riad či posteľná bielizeň nájomníkov, určite, poteší. Ak prenajímateľ nehľadá drahý interiérový dizajn, home staging je pre neho ideálna voľba.

2. Rekonštrukcia nehnuteľnosti a následné zariadenie interiéru

V prípade, že je potrebné pred home stagingom nehnuteľnosť zrekonštruovať, firma HomeBrand prenajímateľom poskytuje aj službu home staging s rekonštrukciou. Zo starej či zanedbanej nehnuteľnosti, ktorá dlhodobo nedokáže prilákať záujemcov, vie rekonštrukcia a home staging spraviť lukratívnu ponuku na trhu.

Home staging pre realitných maklérov a realitné kancelárie

Home staging nehnuteľnosti je skvelým pomocníkom aj pre realitné kancelárie a nezávislých realitných maklérov. Pomocou home stagingu realitný maklér zníži počet nerelevantných obhliadok a klientovu nehnuteľnosť predá rýchlejšie. Realitní makléri si môžu vybrať z nasledujúcich možností home stagingu.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrand

1. Home staging nehnuteľnosti na predaj

Ide o službu vhodnú pre realitného makléra, ktorý zastrešuje predaj nehnuteľnosti klientov s potrebou predať rýchlo. Služba je obdobná, ako „realizácia home stagingu pre predávajúcich“. V tomto prípade však klient a realitný maklér majú na výber, kto službu zaplatí.

2. Zariadenie (home staging) interiéru nehnuteľnosti na prenájom

S touto službou realitný maklér ľahšie nájde pre klienta stabilných nájomníkov za požadované nájomné. Ako? Funkčným zariadením izieb s nádychom moderny a elegancie, pričom sa zohľadnia aj denné potreby nájomníkov.

Aj tu platí, že je služba v rovnakom štandarde, ako „home staging interiéru pre prenajímateľov“. Nakoľko nábytok a dekorácie ostávajú v nehnuteľnosti počas celej doby prenájmu, na zariadenie interiéru nevyužívame veci z nášho skladu. Všetko vybavenie pre klienta zabezpečíme a nakúpime v rámci jeho rozpočtu.

3. Rekonštrukcia nehnuteľnosti na kľúč

S rekonštrukciou na kľúč a následným home stagingom realitný maklér dosiahne maximálne zhodnotenie pri predaji a prenájme najmä starších nehnuteľností svojich klientov.

Prečo si vybrať home staging od HomeBrand?

Investovať do home stagingu sa vyplatí. Nie každá firma však poskytuje taký štandard služieb, aký na prvý pohľad ponúka. Mnohí predajcovia, prenajímatelia a realitní makléri chápu home staging len ako upratanie nehnuteľnosti. Veľa tzv. home stagerských firiem to potom zneužíva.

Home staging od HomeBrand poskytuje, okrem profesionálneho home stagingu aj množstvo iných výhod.

Aké sú možnosti home stagingu od HomeBrand? – Ponuka služieb - HOME STAGING | HomeBrand

Široký sklad nábytku a doplnkov

Predajcom nehnuteľností častokrát príde investícia do home stagingu zbytočná. Chcú zo starého domu odísť čo najrýchlejšie a nezaťažovať sa ďalšími výdavkami. Spoločnosť HomeBrand preto ponúka službu prenájom nábytku a doplnkov z jej vlastného skladu.

Táto alternatívna je cenovo dostupná a pre klienta výhodná. Stačí nám len pár dní, a dokonale pripravená nehnuteľnosť môže naštartovať úspešný predaj.

Doplnkové služby, ktoré pomôžu predaju aj prenájmu

Okrem home stagingu pre rôzne skupiny klientov poskytuje spoločnosť HomeBrand aj ďalšie služby, ktoré pomôžu predaju a prenájmu. Záujemci o home staging si môžu zo širokej ponuky služieb vybrať aj profesionálne nafotenie nehnuteľnosti, vyhotovenie 3D vizualizácie v prípade prenájmu, či upratovacie služby po dokončení rekonštrukčných alebo v rámci prípravných prác.

V prípade záujmu o akúkoľvek službu z ponuky spoločnosti HomeBrand, nás neváhajte kontaktovať.

Dajte nám priestor, vytvoríme domov.

Zdieľať článok na: