Aké farby zvoliť do otvoreného konceptu?

Čitateľka nás oslovila s problémom, ktorý by rada vyriešila vo svojej vlastnej nehnuteľnosti. Zaujímalo ju, aké farby zvoliť do otvoreného konceptu, v ktorom sa nachádza kuchyňa spojená s obývačkou a jedálňou. Čo sme jej poradili?
Aké farby zvoliť do otvoreného konceptu? - HOME STAGING | HomeBrand
Home staging 2 izbového bytu, s ktorým nás oslovil realitný maklér Vladimír Rezek (RK Herrys).

Otázka od čitateľky

Dobrý deň, budeme zariaďovať dom a potrebovala by som poradiť, aké farby zvoliť do prepojeného priestoru – obývačka, jedáleň a kuchyňa.

Celý priestor nie je príliš veľký, preto som zvolila svetlé farby a zároveň aj dekor je svetlý, kvôli údržbe, pretože na ňom nie je vidieť prach. Kuchynská linka bude mať korpus aj pracovnú dosku v dekore Lakeland – akácia škorica / dvierka vysoký lesk, biela farba. V obývačke bude nábytok rovnaký a jedálenský stôl bude v dekore dreva so stoličkami v smotanovo bielej koži.

Podlahu a dvere by som veľmi rada videla v odtieni brest. Sedačku by som dala tiež vo svetlej koži, prípadne stredne sivú, len si nie som istá, či by tam veľmi sedela. Na obývacej stene máme aj komín. Je vysunutý do priestoru, a chcela by som naň dať biely alebo smotanový kamenný obklad. Piecka bude smotanovo-sivá. Kamenný obklad plánujem dať aj na stenu medzi obývacou a kuchynskou zónou, prípadne aj na stenu barového pultu.

Aké farby zvoliť do otvoreného konceptu, ktorý mám k dispozícií? Zaujíma ma najmä farba na stenu do obývačky pri danej kombinácii mnou vybraného nábytku. Je prípadne niečo, čo mi poradíte urobiť inak?

Ďakujem za odpoveď. Lenka

 

Aké farby zvoliť do otvoreného konceptu? - HOME STAGING | HomeBrandNaša odpoveď

Dobrý deň Lenka,

Váš výber farieb a materiálov je veľmi dobrý. Súhlasím s vaším výberom svetlých farieb na nábytku, ako aj s farebným zladením celého priestoru. Je to dobré riešenie, ako zladiť farby do otvoreného konceptu (spojená obývačka s jedálňou a kuchyňou), najmä, ak priestor nie je príliš veľký.

Preto sú stoličky vo svetlej koži, ako aj sedačka vo svetlom prevedení vhodné. Nič však nepokazíte, ak dáte sedaciu súpravu v stredne sivej kombinácii. Sivá farba naruší jednoliaty celok a interiér trocha schladí. V tomto prípade odporúčame ako doplnky použiť obrazy v strieborných rámoch.

Sivá farba s béžovou je veľmi dobrá kombinácia.

Kamenný obklad je pekný a štruktúrou výrazný doplnok, preto by maľovka mala byť už len v jemných tónoch: smotanová, biela. Kamenný obklad môže byť, ako ste navrhli, krémovej farby, ale nemusíte sa báť ani kameňa s nádychom do siva alebo staro-ružova.

Dúfame, že vám naša odpoveď pomohla rozlúsknuť vašu dilemu, aké farby zvoliť do otvoreného konceptu. Bude nás veľmi tešiť, ak sa s nami podelíte aj o zopár fotografií PO aplikácií všetkých nápadov a tipov.

Zdieľať článok na: