Home staging od nás = rýchly predaj nehnuteľnosti

Potrebujete kúpu novej nehnuteľnosti zafinancovať predajom vášho aktuálneho bytu či domu? Možno vás prepadá panika, pretože váš dokonalý nový domov môže z realitnej ponuky zmiznúť skôr, ako si dohodnete predaju toho aktuálneho. Nestrachujte sa zbytočne. Keď sa predaju nedarí, ponúkame vám jasnú odpoveď, ako dosiahnete svoj zdanlivo nesplniteľný cieľ - home staging pre predávajúcich.

 

Home staging od nás = rýchly predaj nehnuteľnosti - HOME STAGING | HomeBrand
Rýchly predaj nehnuteľnosti s home stagingom v chladivých tónoch.

Čo ovplyvňuje rýchly predaj nehnuteľnosti?

Máme množstvo skúseností s klientmi, ktorým sa nedarí predať svoju nehnuteľnosť ani po dlhšom čase. Dôvody neúspechu sú rôzne. Na rýchlosť predaja i výšku predajnej ceny vplýva nie len nekompromisný realitný trh, ale aj prezentácia nehnuteľnosti a nedostatočná predstavivosť záujemcov.

Máloktorý záujemca o bývanie si dokáže predstaviť vysnívaný domov v nehnuteľnosti zariadenej do vkusu jej súčasného majiteľa. Ten im vo väčšine prípadov nesadne, čo má potom negatívne dopady na samotný predaj.

Prečo home staging pomôže?

Cieľom našej služby „Home staging pre predávajúcich“ je pomôcť vám s rýchlym predajom nehnuteľnosti.  Napadlo vám teraz, že navrhneme len rapídne znížiť cenu? Ponúkame vám presný opak. Vďaka home stagingu vieme s cenou vašej nehnuteľnosti pohnúť smerom nahor. Postaráme sa o jej maximálne možné zhodnotenie pomocou dômyselných home stagingových trikov.

Farby a štýl interiéru zavážia

Každý z nás „býva inak“. Vy nie ste výnimkou. Preferujete konkrétny interiérový štýl, konkrétne farby, materiály a máte tiež rôzne potreby a nároky na bývanie. Toto všetko sa v konečnom dôsledku odrazí aj na vzhľade vašej nehnuteľnosti, i na tom, aký dojem z nej potenciálny záujemca bude mať.

Veľakrát našim klientom nedokážeme vysvetliť, že ich obraz, dekorácia či nábytok, nie sú pre efektívny predaj ideálne. Pri práci sa preto vždy snažíme hodnotiť každú nehnuteľnosť objektívne. Znamená to, že sa na ňu pozeráme očami záujemcov. Oni sú predsa tí, ktorí rozhodnú o tom, či si nehnuteľnosť kúpia  za sumu, ktorú požadujete.

Home staging od nás = rýchly predaj nehnuteľnosti - HOME STAGING | HomeBrandVšetko je o záujemcoch o bývanie!

Nehnuteľnosť po home stagingu by mala spĺňať predstavu o dokonalom bývaní kupujúcich. Povieme vám však tajomstvo. 90% záujemcov reálne nehľadá konkrétny interiérový štýl a konkrétnu farbu. Hľadajú len dokonalú atmosféru domova.

Správnu atmosféru najjednoduchšie docielime home stagingom v jednom z populárnych interiérových štýlov, v neutrálnych farbách a s modernými bytovými doplnkami. Ak chcete vašu nehnuteľnosť predať rýchlo, je najvyšší čas prehodnotiť naozaj každú jednu vec, ktorú kupujúci uvidí. Ide, predsa, o veľa!

Ako home staging vyzerá v praxi?

Pred časom sme robili home staging bytu pre manželský pár, ktorý sa chystali na nový prírastok do rodiny, a potrebovali sa rýchlo presťahovať. Už tak stresujúcu situáciu im ešte skomplikovala banka, v dôsledku čoho mali na predaj len necelý mesiac. Našu prácu už dobre poznali a chceli od nás, aby sme im byt pred predajom home stagovali. Celá spolupráca prebiehala nasledovne:

1. Obhliadka nehnuteľnosti

Našim prvým krokom bola obhliadka nehnuteľnosti, na základe ktorej sme spísali všetky naše návrhy a postrehy. Nehnuteľnosť bola technicky v dobrom stave, no potrebovala menšie úpravy, aby nepôsobila tak stiesnene a kupujúci mohol vidieť jej skutočný potenciál.

2. Výber štýlu interiéru

Na základe zaznačených špecifík bytu sme navrhli štýl a vhodné farby, ktoré bytu dodali šmrnc. Ako sme už vyššie spomenuli, zamerali sme sa najmä na neutrálne farby. Tie doplnili farebný miš-maš, ktorý v byte nepríjemne bil do očí.

3. Home staging = aranžovanie

Niektoré kusy nábytku sme šikovne premiestnili v rámci nehnuteľnosti, iné sme spolu s ďalšími nevhodnými dekoráciami uložili v našom sklade nábytku a doplnkov. Z nášho skladu sme následne vybrali vhodnejšie bytové doplnky, ktoré sme majiteľom požičali do doby, kým byt predajú.

Šok nastal po dokončení home stagingu nehnuteľnosti. Klienti svoj vynovený byt takmer nespoznali. Záujemkyňa sa ozvala ihneď po pridaní inzerátu na realitné portály a dohodla si obhliadku o pol hodinu. Byt bol predaný o 40 minút, čo je dodnes náš home stagingový rekord. Jeden z najdôležitejších aspektov úspechu tejto realizácie bola práve otvorenosť klientov a možnosť naaranžovať byt podľa našich home stagerských štandardov a skúseností.

Home staging od nás = rýchly predaj nehnuteľnosti - HOME STAGING | HomeBrand
Home staging 2 izbového bytu – Miletičova

Predaj nehnuteľnosti s profesionálmi sa vyplatí

Každý sa na vlastnú nehnuteľnosť díva s láskou a častokrát si nepripúšťa jej nedostatky. Možno ich v skutočnosti ani nevidí. Citová väzba k vlastnému domovu je obrovská. My, ľudia, potom len ťažko znášame, keď nám niekto povie, že sa mu náš vkus nepáči. Dôvera klienta je však pri home stagingu nehnuteľnosti nesmierne dôležitá. Ak nám klient dôveruje, dopadnúť to môže napríklad aj ako pri vyššie uvedenom príklade. Naším novým rekordom úspešného predaja sa preto môže stať aj vaša nehnuteľnosť. Nestrácajte zbytočne čas a stavte na home staging od HomeBrand.

Ak máte záujem o službu home staging, vieme vám ju poskytnúť aj vo forme konzultácie. Pre docielenie najlepšieho výsledku vám však odporúčame komplexnú službu konzultácia + realizácia so zapožičaním nábytku a bytových doplnkov. Takto sa vieme zaručiť za výsledok celého home stagingu a aj o prvotriedny výsledný efekt.

 

Zdieľať článok na: