Tipy pre malý balkón – Ako ho upraviť pri predaji bytu?

Vždy hlučná metropola a preplnené sídliská. Takýto rušný život spôsobuje stres, ktorý pomôže vyliečiť príroda. Les za bytom v meste však nerastie. Ľudia si tak musia vystačiť s piatkovými kolónami smerom z mesta. Okrem množstva minutého benzínu sa nám však ponúka aj iná možnosť relaxu. Balkón! V byte na predaj alebo prenájom, tento malý osobný raj rozhodne netreba podceniť.

Tipy pre malý balkón – Ako ho upraviť pri predaji bytu? - HOME STAGING | HomeBrand

Byt s balkónom je skvelý pomocník

Predaj bytu i hľadanie vhodných nájomníkov je ťažký oriešok. Majitelia volia najtvrdšie reklamné postupy. Zníženie ceny nehnuteľnosti. To, ale, nie je výhodný ťah pre vás. Najlepšie marketingové plusy sa skrývajú priamo vo vašom predávanom byte.

Teraz nehovoríme o lukratívnom 2 izbovom byte v centre, ale o pár metroch štvorcových, ktoré dokážu v mestskej zástavbe spraviť zázraky.

Dôležitosť nehnuteľností s vlastným balkónom, lodžiou alebo terasou narastá. Častokrát aj malý priestor spojený s kúskom prírody pod oknami bytu v meste zabezpečí rýchlejší predaj. Balkónu však treba dať význam. Priestor na sušenie bielizne nezmôže nič, oproti dokonalej oáze pokoja.

Na malom balkóne, “veľké” veci

Veľké terasy čoraz častejším snom obyvateľov ktorý hľadajú bývanie vo veľkom meste. Priestor na oddych po pracovnom dni padne vhod. Realitný trh je však presýtený bytmi s malými balkónmi a kupujúci ich nevidia ani ako dobrú investíciu. Ako je to možné?

Tipy pre malý balkón – Ako ho upraviť pri predaji bytu? - HOME STAGING | HomeBrand

Pocit z priestoru

Rozloha nie je to jediné, čo záujemci hľadajú. Láska na prvý pohľad môže vzniknúť aj k maličkému kúsku zeme. Presnejšie útulnému malému balkónu či lodžii. Prečo?

Hľadanie vhodného bytu na život je primárne o pocite z priestoru. Obrovská nezariadená miestnosť nemusí prilákať nikoho, pretože jej chýba atmosféra domova. V prípade terasy, lodžie alebo balkónu toľko vyhľadávaná atmosféra relaxu. Inšpirácií pre malý balkón v byte na predaj sú tisíce. Stačí si vybrať.

Hodiny na balkóne

Sklad haraburdia na balkóne je v súčasnosti už prežitok. Mnohí zvolia tento krok, lebo z neveľkého balkónu v paneláku sa dá kochať výhľadom len na rušnú ulicu. To však vôbec nevadí. Pokoj a relax, ktorý kupujúci hľadajú, môže hluk veľkomesta, dokonca, podtrhnúť.

Tipy pre malý balkón – Ako ho upraviť pri predaji bytu? - HOME STAGING | HomeBrand

Niekomu stačí, že sa môže celé hodiny z lodžie pozerať na oblohu zabalený do vlnenej deky na pohodlnom kresielku. Iný si vychutná kávový rituál pozorovaním ranného ruchu na ceste. Všetok stres sa totiž odohráva hlboko pod balkónom.

V pohodlí domova, no na čerstvom vzduchu, sa tak obyvatelia bytu môžu z nadhľadu pozerať na okolitý svet z útulnej terasy. Toto všetko je možné, ak balkón v byte na predaj alebo prenájom skutočne pekne zariadite.

Ako upraviť balkón na predaj?

Snáď najdôležitejším krokom pri zariaďovaní terasy či lodžie je výber témy. S ňou súvisí aj voľba dizajnového nábytku a dekorácií.  Ľudia prirodzene inklinujú skôr k neutrálnemu interiérovému štýlu. Zemité tóny ako biela, béžová či sivá zabezpečia, že takto ladený balkón osloví väčší počet kupujúcich. Tieto farby evokujú u záujemcov o bývanie nie len čistotu, ale aj spojenie s prírodou, ktoré hľadajú.

Aby zahrial

Nie len na balkóne, ale ani na každej inej terase nesmú chýbať hrejivé textilné doplnky ako vankúšiky a deky. Predsa len, teplota vonkajšieho priestoru na balkóne či lodžii sa časom mení. Do popredia sa dostávajú aj rôzne druhy drobných svetielok. Sviečky alebo lampášiky navodia absolútnu pohodu počas večerných chvíľ. Hrejivý pocit, ktorý poskytne balkón v paneláku či novostavbe, kupujúcich osloví.

Príroda na dosah

Na žiadnom balkóne či terase by nemali chýbať rastliny. Dostatok slnečného svetla ocenia rôzne druhy byliniek či tropické palmy a kaktusy. V letných mesiacoch sa terasa môže stať dokonalou oázou v strede veľkomestskej púšte.

Ak ešte pridáte jemný záves či veselý slnečník ako tienidlo proti horúcemu slnku, nová dovolenková destinácia je na svete. Balkón, ktorý predáva, je v prvom rade inšpiratívny. Už po prvom pohľade takýto balkón si budúci majitelia či nájomníci povedia, že miesto pre oddych a svieže nápady našli práve tu. Na tom maličkom kúsku zeme.

Tipy pre malý balkón – Ako ho upraviť pri predaji bytu? - HOME STAGING | HomeBrand

Aj pre malý balkón využite home staging

Ak si neviete poradiť so zariadením najkrajšej terasky v okolí, nebojte sa využiť službu home staging. Naši profesionálni Home Stageri dokážu vyťažiť z vášho bytu na prenájom či predaj maximum. Nie len balkón, ale aj celý byt premenia na útulný domov, po ktorom zatúži srdce nejedného kupujúceho či nájomníka.

Zdieľať článok na: