Zvládnem home staging sám alebo oslovím firmu?

Podstatou home stagingu je upraviť nehnuteľnosť tak, aby si z nej potenciálny záujemca odniesol čo najlepší pocit. Niektoré úpravy je možné realizovať svojpomocne, no niektoré si žiadajú pohľad odborníka. Koľko si zvládnem upraviť sám? Postačí mi, ak navštívim niekoľko kurzov home stagingu alebo je výhodnejšie nehnuteľnosť zveriť do rúk odborníkov?

Zvládnem home staging sám alebo oslovím firmu? - HOME STAGING | HomeBrand

Z čoho home staging pozostáva?

Celý proces home stagingu pozostáva z viacerých dôležitých častí, ktoré sú na seba naviazané. Ak poľavíte v čo i len jednej z nich, môže sa svojpomocný home staging skončiť fiaskom. Len zbytočne premrháte čas a vaše finančné prostriedky resp. prostriedky vašich klientov. Poriadne si to premyslite, kým prehlásite: „Zvládnem home staging sám!“

1. Zhodnotenie potenciálu nehnuteľnosti

Na úvod sa musíte naučiť pozerať na nehnuteľnosť objektívnymi očami. Len vďaka nestrannému pohľadu dokážete zhodnotiť všetky plusy a mínusy danej nehnuteľnosti. Potrebujete určiť, ktoré prvky nehnuteľnosti vystavíte na obdiv, a ktoré musíte šikovne zamaskovať.

Či už ide o vašu vlastnú nehnuteľnosť alebo nehnuteľnosť vášho klienta, je úvodná fáza jedným z kľúčových faktorov dobre odvedeného home stagingu. Na základe pozorovania sme zistili, že množstvo majiteľov nehnuteľností, ale aj realitných maklérov, ktorí sa pokúšali o svojpomocný home staging, zlyhalo už v tejto fáze. Preto, ak sa nedokážete pozerať objektívne, začnite uvažovať o oslovení profesionálov.

2. Keď nehnuteľnosť potrebuje rekonštrukciu

Veľká časť nehnuteľností potrebuje pri úprave na predaj aj viaceré rekonštrukčné vylepšenia. Home staging je síce skvelý nástroj, ako zamaskovať nedostatky, ale kompletne špinavú, ošarpanú stenu ani pod veľkým obrazom neschováte. Ak chcete pomocou home stagingu zaistiť rýchlejší a výhodnejší predaj, musíte to, čo už na prvý pohľad nefunguje, opraviť.

So stavebnými úpravami sa proces predlžuje a pokiaľ nie ste zdatní v rekonštrukciách nehnuteľností, mali by ste sa obrátiť na profesionálov aj v tomto prípade.

Zvládnem home staging sám alebo oslovím firmu? - HOME STAGING | HomeBrand

3. Cit pre estetiku

Posledným faktorom, vďaka ktorému rozlúsknete problém či osloviť firmu na home staging alebo sa do neho pustiť na vlastnú päsť, je váš zmysel pre estetiku. Môžete o sebe s čistým svedomím prehlásiť, že máte vlohy tvoriť interiéry, ktoré sa páčia aj ostatným? Ak áno, pokojne sa do home stagingu pustite. Ak ste aj pri tomto bode zaváhali, jednoznačne oslovte home stagingovú firmu.

Veľa nehnuteľností je zariadených v určitom, nie príliš neutrálnom štýle, čo väčšine záujemcov nemusí vyhovovať. Gro home stagingu pozostáva z optimálnych riešení pre danú nehnuteľnosť, ale aj z dosiahnutia neutrality, ktorá sa bude páčiť takmer všetkým. Profesionálni home stageri sa snažia nájsť ideálny prienik dizajnu a štýlu tak, aby sa väčšina potenciálnych záujemcov do nehnuteľnosti ihneď zamilovala.

Zavolajte na pomoc profesionálov z HomeBrand

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam sa na vašu nehnuteľnosť resp. nehnuteľnosť vášho klienta pozrieme očami realitného marketingu. Maximálne objektívne vám odhalíme potenciál nehnuteľnosti so všetkými jej kladmi aj zápormi.

 

Nielen, že u nás získate nezávislý pohľad na nehnuteľnosť, ale aj úvodnú konzultáciu zdarma a možnosť využiť náš sklad nábytku a doplnkov. Pomôžeme vám aj pri menšej či väčšej rekonštrukcii a nad všetkými prácami zabezpečíme odborný dozor. Či zvládnete home staging sami, už nemusí byť váš problém. Home staging od HomeBrand je tu pre vás.

Zdieľať článok na: