Hygge štýl – pokoj, ktorý ovládol svet home stagingu

Viete, ktorý národ je najšťastnejší? Už mnoho rokov si držia prvenstvo Dáni. Ich spokojnosť do istej miery ovplyvňuje vysoký štandard, ktorý im zabezpečuje samotný štát. Stabilný príjem či výhodné dôchodkové sporenie však nie sú ich jediným tajomstvom. Dánski občania si jednoducho vedia užívať život plnými dúškami. Vedia, že veľké šťastie začína maličkosťami všedných dní. Poďte sa s nami pozrieť, ako pohodový životný štýl, ktorý vedú, očaril celý svet. Reč bude o hygge štýle.

Hygge štýl - pokoj, ktorý ovládol svet home stagingu - HOME STAGING | HomeBrand

Ale, čo je to hygge štýl resp. slovo HYGGE? Treba si najskôr položiť otázku, čo je v živote dôležité. Čas. Ten je najväčším darom. A ak s ním vieme dobre naložiť, naše šťastie sa rokmi znásobí. Múdri Dáni si vedia užívať každú maličkosť, ktorú im tento svet poskytne. Hygge je v skratke dobrý pocit. Ten sa stal ich životnou filozofiou, a vďaka nemu nikdy nestrácajú drahocenný čas. Pretavili ho do všetkých aspektov svojho bytia a sú ochotní do neho aj patrične investovať. Či už si vychutnávajú dobré jedlo na záhrade s priateľmi vždy v rovnaký deň v týždni, alebo si namiesto sociálnych sietí pozrú starý album rodinných fotografií. Šťastným základom a útočiskom, od ktorého sa vždy môžu odraziť, je ich domov.

Synonymum dobrého bývania je hygge štýl

Návrat k prírode sa stal absolútnym trendom poslednej dekády aj v oblasti bývania. Pre hygge to nie je žiadna novinka. Životný štýl, ktorý Dáni oddávna preferujú, nikdy nestratil spojenie s prírodnými princípmi. Materiály, akými sa Dáni obklopujú, im poskytuje príroda sama. Hrejivé drevené prvky, ktoré nesmú chýbať takmer v žiadnej dánskej domácnosti, sú pravým odrazom hygge štýlu.

Hygge štýl - pokoj, ktorý ovládol svet home stagingu - HOME STAGING | HomeBrand

Interiérové doplnky

Nemali by sme však zabúdať ani na prírodu a negatívne dopady odlesňovania. Ak ste sa rozhodli práve pre hygge interiér, s drevom sa dá narábať aj šetrným spôsobom. Štýlové doplnky si môžete vyrobiť napríklad zo starej skrine či dokonca použitých paliet. Záchrana starého nábytku rozhodne zahreje na duši.  A to je podstatné.

Materiály vhodné pre hygge štýl

Ďalšími materiálmi sú kameň, bambus, prírodné textílie, ale aj kovové prvky v modernom prevedení. Dôležité je nezahlcovať interiér zbytočnosťami. K bývaniu v hygge štýle nepotrebujete veľa. Ak obrovské komody zapĺňajú len samé zbytočnosti, podarujte ich. Pokoj a pohodu v domácnosti zabezpečia najmä veci s funkčným využitím. Doplnky a dekorácie si voľte na základe vlastných pocitov. Obklopte sa takými, ktoré vás budú tešiť a spríjemnia vám každý všedný deň.

Osvetlenie v byte

Ďalším obľúbeným prvkom hygge štýlu je svetlo. Odhliadnuc od bežného interiérového osvetlenia si vie hygge štýl obyvateľov podmaniť skrz drobné svetielka. Sviečky, lampášiky či dokonca vianočné žiarovky po celý rok vnesú do interiéru potrebné teplo počas všetkých chladných večerov.

Hygge home staging

Štýl hygge každým rokom získava na popularite. Spozornieť by mali aj predajcovia či prenajímatelia nehnuteľností. Mnohí sú odkázaní na mesiace čakania, pokiaľ sa nájde aspoň jeden nádejný záujemca. Dôvodom môže byť doposiaľ neobjavené čaro home stagingu v štýle hygge. Zariadiť celý byt v štýle hygge však môže byť pre mnohých ťažkým orieškom. Zbaviť sa všetkého nadbytočného nie je vždy jednoduché. Rady odborníkov z oblasti home stagingu sa pre zariadenie dokonale útulného priestoru môžu hodiť.

Hygge štýl - pokoj, ktorý ovládol svet home stagingu - HOME STAGING | HomeBrand

Moderný dánsky štýl ovládol svet home stagingu už pred mnohými rokmi. Home stageri nie sú vyslovene interiérovými dizajnérmi. Zameriavajú sa najmä na vytvorenie pocitu domova. Vedia vdýchnuť nezaujímavým nehnuteľnostiam jedinečnú atmosféru, do ktorej sa záujemci budú chcieť vyslovene ponoriť. Využívajú farebnú škálu teplých zemitých tónov, moderné zariadenie, ale aj kreatívne nápady pre využitie staršieho nábytku.

V neposlednom rade vyberú tie správne doplnky, ktoré dotvoria celkovú pohodu daného bytu. V žiadnej hygge domácnosti tiež nesmú chýbať mäkučké vankúše a vlnené deky. Celému priestoru dodajú pocit hrejivosti a vrúcnosti. Pocit domova. Hygge štýl spĺňa všetky princípy home stagingu, a preto majú home stageri so zariaďovaním domácnosti v tomto štýle bohaté skúsenosti. Netreba sa obávať drobných investícií do bytu na predaj či prenájom, z ktorej sa môže stať harmonická hygge svätyňa.

 

Zdieľať článok na: