Home staging pre realitných maklérov – Kedy sa oplatí?

Vyhovuje vám aktuálna provízia za sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti? Ak nie, možno je na čase vyskúšať home staging od HomeBrand. Službu, ktorá pohne s vašou províziou správnym smerom.

Home staging pre realitných maklérov - Kedy sa oplatí? - HOME STAGING | HomeBrand

Prečo home staging?

HOME STAGING – marketingový nástroj na dokonalú prezentáciu nehnuteľnosti na predaj či prenájom. Majitelia nehnuteľností, ale aj samotní realitní agenti ho začínajú využívať čoraz častejšie. Okrem rýchleho predaja nehnuteľnosti dokáže home staging aj navýšiť províziu realitného makléra. Presne tak. Províziu, ktorú si odnášate práve vy.

Atmosféra, ktorá predáva

(Dočasným) zariadením bytu alebo domu na predaj vhodným nábytkom a interiérovými doplnkami bude priestor vyzerať sviežo, moderne a nanajvýš útulne. Takýchto lákavých nehnuteľností je na slovenskom trhu realít stále nedostatok. So službou home staging tak získate obrovskú konkurenčnú výhodu.

Netreba zabúdať, že profesionálny home staging je o emóciách i funkčnosti. Praktické dispozičné rozmiestnenie izieb, vhodne zvolené farby na stenu, správne umiestnenie nábytku v priestore či výber najlepších bytových dekorácii do obývačky alebo kúpeľne. Toto všetko pre vás vedia zabezpečiť home stageri z HomeBrand.

Home staging pre realitných maklérov - Kedy sa oplatí? - HOME STAGING | HomeBrand

Na home stagingu nestratíte

Vyzerá to draho a náročne? S našim skladom doplnkov a nábytku na prenájom je služba home staging rýchla a dostupná. V priebehu niekoľkých dní, či dokonca hodín, sa byt alebo dom pod rukami našich home stagerov premení na funkčný a útulný priestor. Pozrite si naše projekty a zistite viac.

Zaujíma vás, kedy sa profesionálny home staging oplatí najviac?

1. Byty a domy bez zariadenia

Nehnuteľnosti na predaj, ktoré v sebe skrývajú veľký potenciál, sú častokrát prázdne (nezariadené). Čudovali by ste sa, koľko záujemcov takúto ponuku úplne prehliadne, a to len preto, že ich ničím nezaujala. Predávať prázdny byt alebo dom má však viacero úskalí.

a) Izba je ,,nejaká malá“

Prázdny priestor vyzerá podstatne menší, ako je jeho skutočná rozloha. Prečo? Klientovi chýba vizuálna ukážka toho, koľko nábytku či zariadenia sa do jednej miestnosti zmestí. A kam. Z jeho reakcie na vašu otázku, či sa mu (prázdny) byt páči, môžete ostať mierne zaskočený: ,,Izby sú malé. S manželkou sme chceli väčšiu spálňu. Tu sa nám ani posteľ nezmestí!.“

Posteľ sa určite zmestí. Ba dokonca by sa vošli dve. To si ale klient ťažko predstaví, nakoľko je izba prázdna.

Home staging pre realitných maklérov - Kedy sa oplatí? - HOME STAGING | HomeBrand

b) Dom bez pocitu domova

Druhým častým problémom nezariadených bytov a domov na predaj je, že v sebe nenesú žiadnu emóciu. Pritom asi každý z nás pozná situáciu, keď niečo kúpil pod vplyvom vlastných emócií a čistej túžby.

Pekný obal na fľaštičke od parfumu? Krásne zabalená čokoláda? Rozhodnú pocity. Pri kúpe bytu alebo domu tomu veľakrát nie je inak (aj keď je to podstatne väčšia investícia ako uvedené príklady). Pri výbere vhodnej nehnuteľnosti na bývanie kupujúci zohľadní viac faktorov – lokalitu, rozlohu izieb, občiansku vybavenosť. Avšak emocionálny zážitok, ktorý vďaka „peknému obalu“ z priestoru bude mať, silno zaváži pri jeho finálnom rozhodovaní o kúpe nehnuteľnosti.

2. Byty a domy zariadené ich majiteľmi

Druhou kategóriu nehnuteľností, pri ktorých predaji sa zapotí nejeden realitný maklér, sú byty a domy, ktoré si majitelia zariadili sami. Fú, a že to už bolo poriadne dávno!

a) „100“ ročné zariadenie nehnuteľnosti

V aktuálnej realitnej ponuke nájdeme takýchto nehnuteľností na predaj a prenájom mnoho. Problémom je, že nezodpovedajú dopytovým požiadavkám trhu. Mix rôznych zastaraných štýlov, farieb či interiéry doslova preplnené nábytkom. Takéto byty, resp. domy nepôsobia moderne a čisto, ale skôr ,vybývane“, čo robí ich predaj oveľa náročnejším.

Home staging pre realitných maklérov - Kedy sa oplatí? - HOME STAGING | HomeBrand

b) Majiteľov osobitý štýl

Predaj nehnuteľnosti robí náročným aj príliš individuálny interiérový štýl majiteľa. Rozmiestnenie nábytku podľa vlastných preferencií (bez ohľadu na „bežný štandard“), alebo výber farieb a bytových dekorácií súčasným kupujúcim skrátka nemusí sadnúť. Príkladom môže byť síce moderná, ale v 90% prípadov neatraktívna – červená kuchyňa.

Už neznižujte cenu nehnuteľnosti!

Či už ponúkate prázdnu nehnuteľnosť bez zariadenia alebo obrovský dom plný retro nábytku, vždy myslite aj na home staging. Ide o výhodný marketingový nástroj, ktorý vám uľahčí cestu k rýchlemu predaju nehnuteľnosti. Home staging je zároveň lacnejšou alternatívou pre vášho klienta, ak sa s predajom neviete posunúť vpred. Zníženie predajnej ceny nehnuteľnosti by mala byť posledná voľba.

Zaujíma vás, ako odprezentovať službu home staging svojmu klientovi? Všetky užitočné tipy sa dočítate v tomto článku (článok pre vás ešte pripravujeme). Ak sa vám nepodarilo klienta presvedčiť, objednajte si túto službu od firmy HomeBrand na vlastné náklady. Rýchly predaj a istota provízie za to stoja.

Zdieľať článok na: