Mám záujem o home staging – Čo mám robiť?

Rozhodli ste sa pre prenájom alebo predaj nehnuteľnosti s pomocou home stagingu, ale neviete, kde začať? V nasledujúcom článku vám poradíme, ako najlepšie komunikovať vaše požiadavky, a čo všetko pre vás vedia home stageri z HomeBrand urobiť.

Mám záujem o home staging - Čo mám robiť? - HOME STAGING | HomeBrand

Čo je home staging už dobre viete. Rýchly prenájom alebo predaj nehnuteľnosti, zvýšenie jej hodnoty či profesionálna prezentácia priestorov. Čo však home staging občas brzdí je najmä komunikačná neistota nových klientov a unáhlené rozhodnutia.

Ako nás viete kontaktovať?

Možností  je hneď niekoľko. Môžete nás osloviť telefonicky, cez e-mailovú správu alebo priamo cez kontaktný formulár na našej webovej stránke . Všetko potrebné od odpovedí na vaše prvé otázky až po samotný home staging s vami bude komunikovať priamo inžinierka Jackie Brandisová, profesionálna home stagerka.

Tel. č.: +421 905 682 498

E-mail: info@homebrand.sk

Aké informácie si pre našich home stagerov vopred pripraviť?

V správach sa nás často pýtate, ako dlho home staging bytu resp. domu na predaj či prenájom trvá. Aby sme vám tento údaj odhadli čo najpresnejšie, potrebujeme od vás niekoľko vstupných informácií ohľadom vašej nehnuteľnosti.

V úplne prvej správe odporúčame uviesť:

  • či je vaša nehnuteľnosť byt alebo dom
  • či je určený byt dom na predaj alebo prenájom
  • v akej lokalite sa nehnuteľnosť nachádza
  • koľko izieb sa v nehnuteľnosti nachádza
  • či je nehnuteľnosť zariadená alebo prázdna
  • či zvažujete aj rekonštrukciu nehnuteľnosti (ak áno, tak akej časti /v akom rozsahu)

Mám záujem o home staging - Čo mám robiť? - HOME STAGING | HomeBrand

Čo vie home staging spomaliť

Rekonštrukcia nehnuteľnosti (alebo len niektorých jej prvkov), s ktorou majitelia nerátali. Napríklad výmena elektrických zásuviek či maľovanie stien. Toto sú veci, ktoré by, rozhodne, mali byť funkčné, kým sa vaša nehnuteľnosť dostane do ponuky.

Jasné správy o nehnuteľnosti aj vizuálne

Prílohou e-mailu môže byť aj niekoľko fotografií miestností. Nestačí však odfotografovať len jednotlivé kusy nábytku, aj keď tieto zábery budú tiež užitočné. Z obrázkov musia home stageri pochopiť, ako vyzerá celá izba a tiež pôdorys nehnuteľnosti.

Mám záujem o home staging - Čo mám robiť? - HOME STAGING | HomeBrand
Home staging projektu Poľnohospodárska.

Z viacerých uhlov

Fotografie, z ktorých bude jasné rozloženie miestností, najlepšie urobíte z rohov izby. V atypicky tvarovaných priestoroch, napríklad tvaru L, urobte viacero obrazov z rôznych uhlov. Vždy je lepšie poslať viac záberov, z ktorých sa dá poskladať výsledný obraz, než jednu umeleckú fotografiu.

Nie je nad pôdorys nehnuteľnosti

V neposlednom rade home stagerom pred obhliadkou pomôže aj pôdorys bytu. Stačí, ak rukou načrtnete umiestnenie miestností a veľkých kusov nábytku v nich. Pre takýto náčrt sa používa pohľad z hora.

Mám záujem o home staging - Čo mám robiť? - HOME STAGING | HomeBrand

Skôr ako zbytočne investujete do nehnuteľnosti

Rozhodli ste sa, že ešte nakúpite zopár drobností do svojho bytu na predaj či prenájom, kým príde home stager? Nakupovanie nábytku a bytových doplnkov predtým, ako sa na nehnuteľnosť pozrieme, nie je potrebné.

HomeBrand sme sa stretli s množstvom chýb klientov, ktoré ich stáli zbytočné výdavky. Stalo sa nám, napríklad, že majiteľ do bytu na predaj kúpil nové matrace, aby posteľ vyzerala nadýchane. Správna úvaha, no investíciu do nových matracov mu už nikto nevráti.

Mám záujem o home staging - Čo mám robiť? - HOME STAGING | HomeBrand
Home staging projektu Račianska

Prečo home staging od HomeBrand

Naši home stageri  by problém s matracmi pri tom ľahko vyriešili. Doplnkami, nábytkom (a matracmi) z nášho skladu, ktoré by sme majiteľovi prenajali na dobu predaja nehnuteľnosti. Efekt by bol rovnaký, no investície do nehnuteľnosti podstatne menšie.

Nebojte sa nás

Home stageri z HomeBrand sa potešia každej informácií, ktorú im o vašej nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom zazdieľate. Nebojte sa im špecifiká vopred napísať, zatelefonovať a vysvetliť. Dokážu sa rýchlejšie zorientovať a pripraviť na váš home staging.

Zdieľať článok na: