Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom?

Viete, ktoré farby sa do akej kúpeľne hodia najviac? Ak nie, inšpirujte sa našimi tipmi. V tomto článku vám ukážeme, ktoré farebné kombinácie fungujú, a ktorým farbám sa v kúpeľni v byte na prenájom radšej vyhnite. Nezabúdajte, že kúpeľňu nezariaďujete pre seba.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Základom peknej a čisto pôsobiacej kúpeľne v byte na prenájom je výber vhodných farieb na obklady, podlahu a doplnky. Stavte na také odtiene, ktoré kráčajú ruka v ruke s aktuálnymi trendami, no zároveň oslovia široký okruh potenciálnych nájomníkov.

1. Aké farby sú do kúpeľne v byte na prenájom vhodné?

Kúpeľňa nikdy nebude pôsobiť zaujímavo, ak použijete len jednu farbu. Sanita a doplnky do kúpeľne by mali vkusne dopĺňať odtieň na obklade. Nasledujúce farebné kombinácie do kúpeľne vás navedú, ako na to.

Viac o kombinovaní farieb v interiéri v článku o Oswaldovom farebnom kruhu.

a) Neutrálne farby vyhrávajú

BBB – Biela, béžová a bledo hnedá sú nadčasové neutrálne tóny, ktoré v kúpeľni bytu na prenájom vytvoria dobrý základ pre kombinovanie ďalších prvkov. Pôsobia upokojujúco a vnášajú do priestoru harmóniu a potrebný pocit čistoty.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Už fotografie z priestoru nájomníkom napovedia, či si v kúpeľni dokážu predstaviť svoje každodenné rána. Je čistá? Môže byť. Niektoré farby v kúpeľni však pôsobia presne opačným dojmom. S neutrálnymi tónmi bielej, béžovej a hnedej sa báť nemusíte.

Tieto farby sa dajú dobre kombinovať aj medzi sebou. Následne môžete hľadať kontrastné tóny na doplnky do kúpeľne. Béžový obklad a hnedé skrinky, biele umývadlo a čierny svietnik. Ak chcete, aby kúpeľňa pôsobila sviežo, použite živé, či umelé, zelené rastliny. Zelené rastliny do kúpeľne sú výborným kontrastným doplnkom, ktoré sa navyše hodia k akejkoľvek farbe, ktorú si pre kúpeľňu zvolíte.

b) Farby mora v modernej kúpeľni

Koho by prekvapilo, že modrá farba sa hodí do kúpeľne? Farba reprezentujúca vodu je, síce, v kurze, no jej tmavšie odtiene ako „námornícku modrú“, „kráľovskú modrú“ či „indigovú“ prenechajte radšej odborníkom. Modré sviečky či uterák môžu byť príjemným spestrením škály neutrálnych farieb, ktoré si bez problémov zvládnete nadekorovať aj sami. Pri veľkých plochách, ako je stena či podlaha, je už modrá farba väčší risk. Ak na nej trváte, vyberte maximálne jednu až dve steny, ktoré chcete obložiť alebo namaľovať namodro. Nájomník tak nebude mať pocit, že stojí v akváriu. Dôležitý je najmä správny odtieň.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

c) Optimistické tropické odtiene

Veľkým hitom posledných rokov sú tropické farby a pestrofarebné tapety. Kúpeľňa v byte na prenájom sa v správnej kombinácií týchto odtieňov môže stať miestom, ktoré dobije nájomníkov energiou na ďalšie dni.

Smaragdové a petrolejové tóny zelenej, mentolová, ružová i oranžová. Tieto farby modernej kúpeľni dodajú šmrnc. Pri tropických odtieňoch si dajte obzvlášť veľký pozor, aby ste to s nimi neprehnali. Najlepšie vyniknú na doplnkoch do kúpeľne či stene za umývadlom. Kombinujte ich s drevom, neutrálnymi odtieňmi a s citom.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

d) Noblesa či gýč?

Viete, o akej farbe bude reč? Zlatá. Táto farba je veľkým kúpeľňovým hitom. Zlaté dekorácie a doplnky do kúpeľne ako úchytky na dvierkach skriniek, nožičky na vani či rám veľkého zrkadla pôsobia luxusnejšie s pridaným „pozlátkom“. Táto farba spraví z kúpeľne v byte na prenájom honosný priestor.

Napriek tomu sme chvíľu váhali, či sem túto farbu vôbec zaradiť.  Je  veľmi náročné so zlatou vhodne narábať, a odhadnúť jej správnu mieru v interiéri. V kúpeľni bytu na prenájom je to ešte ťažšie. Príliš veľa zlatej pôsobí gýčovo, a môže zanechať úplne opačný dojem, než o aký ste sa usilovali.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

2. Farby do kúpeľne, ktorým sa v byte na prenájom treba vyhýbať

Zlá farba v kúpeľni môže výrazne pokaziť celkový dojem. Kúpeľňa už neslúži len na očistu tela, ale aj na očistu duše. Nájomníci v nej chcú po celom dni načerpať stratenú energiu. Farebné kombinácie, ktoré vymenujeme, s týmto zámerom nemajú nič spoločné.

a) Červená nie!

Výstražný výkričník právom patrí k červenej farbe do kúpeľne. Ak nechcete záujemcov o váš byt na prenájom vystrašiť, oblúkom sa jej vyhnite. Väčšinu záujemcov ohnivá farba okamžite odradí.

Samozrejme, existujú kúpeľne, v ktorých červená na stene s vhodnými doplnkami do kúpeľne vytvorí pekný celok. V bežnom byte na prenájom to však, celkom určite, nebude.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

b) Čierna v malých kúpeľniach bez okien

Prekvapilo vás to? Čierna je v kurze, tak prečo by nemohla byť táto nadčasová farba na obklade v kúpeľni bytu na prenájom? Jednoducho, preto, že väčšina kúpeľní nie je stavaných na plné využitie potenciálu tejto farby. Malá kúpeľňa, paneláková kúpeľňa, kúpeľňa bez okien či s jedným malým okienkom čiernu neocení. Priestor by zbytočne ešte viac zmenšila. Pokiaľ neprenajímate apartmán s francúzskym oknom v kúpeľni, čierna farba obkladu nie je dobrá voľba.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Čo si, ale, môžete dovoliť aj v malom priestore bez okien sú drobné čierne doplnky do kúpeľne. Úchytky na skrinke pod umývadlom, mydlovnička či čierna sprchová hlavica vytvoria pekný kontrast s bielou farbou na obklade či s bledým drevom.

c) S týmito farbami zhasne váš byt na prenájom ako neón

Je ešte niečo horšie ako červená farba v kúpeľni v byte na prenájom? Neónové obkladačky. Fosforeskujúce tóny zelenej, žltej, ružovej, modrej či oranžovej. Tieto žiarivé farby nútia oči k sústavnému sústredeniu. Pobyt v kúpeľni sa tak z vytúženého relaxu môže zmeniť na pravý opak.

Akú farbu vybrať do kúpeľne v byte na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Nie je dôvod, aby sme sa neónovým farbám venovali dlhšie, pretože sa do kúpeľne v byte na prenájom nehodia. Ak sa, predsa len, rozhodnete pre neónové farby v kúpeľni do bytu na prenájom, odporúčame vám využiť ich len na malých doplnkoch.

Náš tip: Ak sa stále topíte v obrovskom mori farieb vhodných do modernej kúpeľne vášho bytu na prenájom, obráťte sa na home stagerov z HomeBrand.

Zdieľať článok na: