Home stageri radia – Čo trápi vašu nehnuteľnosť?

Kombinácie farieb v interiéri, vhodné farby bytových doplnkov či ideálne zladenie fasády domu. Naši home stageri radia so všetkým, s čím ste sa na nás obrátili. Čo vás teda trápi?

Home stageri radia - Čo trápi vašu nehnuteľnosť? - HOME STAGING | HomeBrand

Otázka od čitateľa

Máme 2-izbový byt a chceme urobiť prestavbu kuchyne a kúpeľne. Aká kuchyňa by sa podľa vás hodila k tmavohnedej obývačke, ktorá je spojená s kuchyňou (tzv. otvorený koncept)? Hodila by sa tam biela farba?

Kuchyňa je trochu atypická. Na miesto, kde je chladnička, by som chcela dať okno. Na druhej strane tejto steny sa však nachádza kúpeľňa. Aký máte na to názor? Ďakujem za váš nápad.

Čitateľka Anna

Home stageri radia

Dobrý deň,
keďže nevieme v akom štýle máte zariadenú obývačku, naša rada bude najmä o farebných kombináciách. K tmavohnedej obývačke prepojenej s kuchyňou nie je problém doladiť bielu, krémovú alebo vanilkovú kuchyňu s pracovnou doskou tmavohnedej farby (čím farebne prepojíte kuchyňu s obývačkou). Ak máte obývačku zariadenú v minimalistickom modernom štýle, netreba sa báť ani kuchynskej linky s vysokým leskom, doplnenej o pracovnú dosku napríklad v sivej alebo striebornej farbe.

Vydedukovali sme, že okno, ktoré chcete dať na stenu medzi kuchyňou a kúpeľňou by malo slúžiť na presvetlenie kúpeľne denným svetlom. V tom prípade by ste mohli zvážiť či zvolíte reálne okno, alebo na presvetlenie kúpeľne použijete sklobetónové tvárnice, ktoré sa už v súčasnosti vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach.

 

Otázka od čitateľa

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Chystám sa urobiť malé zmeny v obývacej izbe (sadrokartónový strop, maľovanie, doplnky…). Izba je dosť zle vyriešená. Na dvoch stenách sa nachádzajú dvere a na jednej stene okno s rozmermi 4.5x5m. Sedačka je tehlovej farby, nábytok a dvere jelša. Uvažujem o maslovej farbe, prípadne bielej s jednofarebnou vliesovou tapetou (využiť prázdnu stenu). Môžete mi poradiť alebo dať nový návrh? Ďakujem.

Čitateľka Oľga

Home stageri radia

Mila Oľga,

textilné prvky v obývačke máte síce pekne zladené, ale spolu s podlahou a nábytkom to robí veľmi “ohnivý” prvý dojem. Maľovanie vo vami vybraných odtieňoch – v bielej alebo maslovej určite pomôže, skúste však ešte vymeniť koberec, vankúše a závesy za maslové. Ďalšou možnosťou je vymeniť všetky žlté a žlto červené doplnky za svetlo zelené s nádychom do siva.

 

Otázka od čitateľa

Dobrý deň, nevieme si poradiť s obývacou izbou – umiestnením nábytku a farebným ladením. Izba nadväzuje na veľkú kuchyňu s jedálenským stolom, ktorá je ladená v béžových farbách a v odtieni buku. Rozmery obývacej izby sú 435 x 405 cm. Pri vstupe sú pri sebe 2 zasúvacie dvere a na opačnej strane, ako sa vchádza do izby, je jedno okno. Podlaha je z pareného buku. Kúsok od vstupných dverí sa nachádzajú kachle.

Zatiaľ tam máme starý kancelársky stôl, ktorý sa tam vôbec nehodí a chceme ho vymeniť. Chceli by sme zachovať sedačku i skrinky a nenápadne zakomponovať počítačový stôl (na ktorom sa každý deň pracuje), prípadne ho ľahko schovať, alebo skúsiť nejakú kombináciu so stolom na slávnostné stolovanie. Pripájame Vám súčasný stav obývacej izby. Ďakujeme za dobré nápady.

Čitateľka Vladimíra

Home stageri radia - Čo trápi vašu nehnuteľnosť? - HOME STAGING | HomeBrand
Fotka od čitateľky Vladimíry

Home stageri radia

Dobrý deň Vladimíra,

Keďže nevieme presné rozmery nábytku, nevieme vám navrhnúť jeho rozmiestnenie vo vašej obývacej izbe. Takže sa Vám pokúsime poradiť, v akom štýle, a v akých farbách, môžete zariadiť obývaciu izbu.

Nábytok, ktorý vidieť na fotke je zaujímavý kúsok z minulého storočia, preto navrhujeme zariadiť interiér v tomto (retro) štýle. Drevený nábytok s vysokým leskom, stoličky, stôl z ohýbaného dreva, tapety so vzorom (stačí otapetovať jednu stenu). Keďže v kuchyni máte jedálenský stôl, do obývačky navrhujeme dať len pracovný stôl, ale tiež v štýle ostatného nábytku vo farbe buku.

Nábytok , podlaha aj dvere sú vo farbách buku. Preto odporúčame interiér oživiť inou farbou, ako je napríklad svetlo zelená alebo sivá.

 

Home stageri radia - Čo trápi vašu nehnuteľnosť? - HOME STAGING | HomeBrand

Home stageri radia - Čo trápi vašu nehnuteľnosť? - HOME STAGING | HomeBrand

 

Otázka od čitateľa

Dobrý deň, prosím vedeli by ste nám poradiť, akú zvoliť farbu fasádu nášho rodinného domu? Prikladám aj fotografiu. Vďaka.

Čitateľka Ivana

Home stageri radia - Čo trápi vašu nehnuteľnosť? - HOME STAGING | HomeBrand
Fotografia od čitateľky Ivany

 

Home stageri radia

Dobrý deň Ivana,

fasáda domu by mala zohľadňovať charakter okolitej zástavby a vkus majiteľov domu. Keďže z fotografie nie je vidieť, aké domy sa nachádzajú v susedstve, máme pre vás viacero možností.

Vyberte si takú, ktorá bude s farbou susedovej fasády ladiť. Nebojte sa skombinovať dva odtiene jednej farby, jeden tmavší a druhý svetlejší, dom nadobudne dynamiku a takouto kombináciou docielite, že niektoré prvky na fasáde vyzdvihnete a niektoré opticky potlačíte.

Vhodné farby (vyberte si 2 odtiene):

– zelená (pastelovo sivozelená, alebo olivová)
– svetlá piesková a svetlá okrová (ako na plote)
– piesková a škoricová (ako na garážovej bráne)

 

Ďakujeme za množstvo zaslaných otázok a veríme, že sme vám poskytli rady, ktoré aj zužitkujete. Neváhajte sa na nás obrátiť s akýmikoľvek ďalšími otázkami ohľadom home stagingu či rekonštrukcie nehnuteľnosti.

Zdieľať článok na: