Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj

Home staging väčšiny miestností je pomerne nenáročný, no, čo spraviť so starou a nepeknou kuchyňou, ktorá kazí celkový dojem? Ak sa vám ju nechce meniť, čomu rozumieme, siahnuť môžete napríklad po niektorom z našich tipov, ktoré vám ukážu, že zmodernizovať kuchyňu sa dá aj bez výmeny a nutnosti obrovských investícií.

Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj - HOME STAGING | HomeBrand

Ak sa na kuchynskú linku nedokážete pozerať už ani vy, záujemci o kúpu vašej nehnuteľnosti si budú oči zakrývať dvojnásobne. Neprepadajte panike! Stále existujú spôsoby, ako prerobiť kuchynskú linku  či dizajn celej kuchyne rýchlo a pomerne lacno. Budete na to potrebovať len pár šikovných rúk a naše dobre mienené home stagingové rady.

Ako prerobiť kuchynskú linku?

Najvýraznejšiu premenu starej kuchynskej linky dosiahnete zmenou farby. Súčasný trh ponúka nekonečné more farieb na akýkoľvek typ materiálu. Preto sa nemusíte obávať, žeby tento spôsob nebol vhodný aj pre vašu kuchynskú linku. Vrchnú vrstvu laku a farby však treba obrúsiť, až potom natierať.

Biela kuchyňa do každej domácnosti

Napriek množstvu farebných možností odporúčame staviť na čisto bielu kuchyňu. Dopyt po bielych kuchynských linkách je stále najväčší a neutrálnou bielou farbou nemôžete (takmer) nič pokaziť. Biela kuchyňa celý priestor krásne presvetlíotvorí možnosti pre využitie doplnkov v rôznych farebných prevedeniach.

Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj - HOME STAGING | HomeBrand

Moderné kuchyne v pastelových farbách

V príliš svetlých kuchyniach sa s farbami môžete vyhrať viac. Na premenu kuchynskej linky môžete zvoliť aj tlmené pastelové odtiene. Škála modrej a zelenej, rozhodne, upúta pozornosť. Veľkým hitom je aj antracitová a tóny sivej. Ak máte dosť odvahy, môžete farby aj skombinovať. Spodnú časť kuchynskej linky natriete jednou farbou a vrchnú časť linky tou druhou.

Zbavte sa vrchných skriniek

Trend posledných rokov vnáša do kuchyne vzdušnosť a otvorenosť. Nekonečný pás horných skriniek sa dnes už až tak nenosí a súčasný záujemca o bývanie ocení nápaditosť, ktorú kuchynská linka bez vrchných skriniek ponúka.

Ubrať z úložného kuchynského priestoru?

Odstránenie vrchných skriniek nie je riešenie na premenu každej kuchyne. Najskôr sa uistite, že spodný rad skriniek poskytuje stále dostatok priestoru na všetko nevyhnutné kuchynské náčinie. Ak nie, môžete sa pokúsiť počet vrchných skriniek aspoň zredukovať.

Akonáhle sa vám otvorí o niečo väčší priestor nad spodnou linkou, umiestnite nad ňu len 2 úzke police. Jednu nad druhou. Otvorené kuchynské police vzápätí dekorujte prevísajúcimi kvetmi či peknou a vkusnou jedálenskou súpravou.

Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj - HOME STAGING | HomeBrand

Odhalená stena nesmie nič pokaziť!

Keď pristúpite k tomuto odvážnemu kroku, uistite sa, že novo odhalená stena, na ktorej skrinky viseli, nekazí celkový dojem z kuchyne. Ak je stena špinavá, vyčistite ju vlhkou hubkou a pretrite aspoň jednou vrstvou neutrálnej farby.

Malá zmena, veľký efekt

Modernejší vzhľad dosiahnete aj novým kovaním. Použiť môžete napríklad zlaté či chrómové úchytky, ktoré kuchyni dodajú štipku luxusu. Pri výbere úchytiek si len dajte pozor na správny rozmer. Úchytky vám musia pasovať do pôvodných už predvŕtaných dier.

Zmena farby kachličiek

Opäť sme pri maľovaní, a ďalšie na rane sú kachličky za kuchynskou linkou.

Šablóny ako nikdy nekončiace inšpirácie do kuchyne

Pri jednoduchej premene kuchyne, ktorá dokonale poslúži rýchlemu predaju bytu vám stačí si vybrať jednu neutrálnu farbu, ktorou kachličky pretriete. Ak chcete záujemcov upútať niečím moderným a zároveň výnimočným, odporúčame zaobstarať si kachličkovú šablónu. Na trhu nájdete šablóny od výmyslu sveta a určite sa medzi nimi nájde aj taká, ktorá dokonale sadne dizajnu vašej kuchyne.

Rýchly a efektívny home staging kachličiek – ako na to?

Začnite odmastením povrchu kachličiek. Na odmastenie môžete použiť chemický odmasťovač alebo obyčajný lieh. Po uschnutí vyberte podkladovú farbu, ktorú na kachličky nanesiete valčekom alebo štetcom. Náter nechajte schnúť aspoň 12 hodín, respektíve podľa odporúčaní uvedených na danom produkte, a proces zopakujte.

Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj - HOME STAGING | HomeBrand

Ak ste s kachličkami spokojní, na záver naneste na celý povrch vrstvu fixačného laku. V prípade, že ste sa rozhodli pre vzorovanú šablónu, pred nanesením laku vás čaká ešte ďalšia vrstva farby. Vybranú šablónu umiestnite na kachličku a vyrezané plochy zamaľujte odlišnou farbou, ktorá vytvorí zvolený vzor. Potom šablónu opatrne odstráňte tak, aby sa vzor nerozmazal a použite ho na ďalšiu kachličku.

Priebežne šablónu umývajte a dôkladne vysušte, aby ste si zbytočne neodtlačili prebytočnú farbu tam, kam nechcete. Po nanesení tejto vrstvy ju opäť nechajte zaschnúť aspoň na 12 hodín. Potom všetko zafixujte lakom.

Premena kuchynskej linky ako optický klam!

Zdá sa vám to pritiahnuté za vlasy? Máme pre vás ešte niekoľko nenáročných trikov, s ktorými staršiu kuchyňu ešte viac vylepšíte.

Čaro kuchynských textílií

Ďalším tipom na nenáročnú premenu kuchyne je výber vhodných textílií. Zladené utierky, chňapky, závesy a dokonca aj koberček dokážu kuchyňu posunúť na vyšší level. Neutrálnymi farbami a prírodnou bavlnou či ľanom nič nepokazíte.

Vhodné doplnky do kuchyne

Správne doplnky do kuchyne vedia staršej kuchynskej linke tiež pomôcť. Využite napríklad črepníky s bylinkami, ozdobné dózy, koreničky, ovocie a súpravu na mydlo. Do presklených skríň a otvorených políc umiestnite kuchynskú súpravu, zelené rastliny, obrázky či iné dekorácie.

Inšpirácie na rýchlu premenu kuchyne v byte na predaj - HOME STAGING | HomeBrand

V neposlednom rade si dajte záležať na poriadku. A to sa týka aj doplnkov do kuchyne. Zbytočne nimi kuchyňu nezapracte. Radšej nechajte priestor dýchať čistotou. Vkusná soľnička s koreničkou či pekné nádoby na cestoviny na dotvorenie kuchynskej atmosféry úplne postačia.

Ako vidíte, rekonštrukcia kuchyne nie je potrebná, ak dokážete z týchto jednoduchých inšpirácií vyťažiť čo najviac. Napriek tomu, že nezostáva čas alebo financie na kompletnú rekonštrukciu, dbajte na to, aby bol prvý dojem čo najlepší. A ak sa v tejto oblasti necítite doma, pozrite si, čo vám ponúka profesionálny home staging.

Zdieľať článok na: