Najčastejšie otázky o home stagingu – čo vás zaujíma?

Pojem home staging je ešte stále opradený množstvom otázok, ktoré zaujímajú nejedného nerozhodného predajcu či makléra. Ak neviete pohnúť s predajom svojej nehnuteľnosti, prípadne ste absolvovali tucet neúspešných obhliadok, náš malý sprievodca dôležitými otázkami o home stagingu vám dozaista pomôže. Na najčastejšie otázky o home stagingu vám odpovedajú naši home stageri.
Najčastejšie otázky o home stagingu – čo vás zaujíma? - HOME STAGING | HomeBrand
Najčastejšie otázky o home stagingu; Projekt Blumentálska 20

Oplatí sa mi home staging?

Oplatí! A prečo? V prvom kroku, ešte pred akýmkoľvek výberom postupu prác či podpisom zmluvy, najskôr zhodnotíme stav vašej nehnuteľnosti a urobíme analýzu predajnej ceny a nutných investícií. Povieme vám, ako veľmi pomôže home staging zhodnotiť vašu nehnuteľnosť a tiež odhadneme približnú dobu, za akú očakávame jej predaj.

Tieto dáta vám poskytnú lepšiu orientáciu v tom, čo vám home staging môže priniesť. Vy sami sa rozhodnete, či je služba home staging pre vás tá správna voľba a spĺňa všetky vaše očakávania. Máme za sebou už niekoľko desiatok úspešných projektov a preto sa za náš odhad vieme zaručiť.

Aká je cena za home staging?

Každá cenová ponuka, rovnako ako každý náš klient, je individuálna. V závislosti od veľkosti vašej nehnuteľnosti, náročnosti úprav a potreby zabezpečenia dodatočných služieb vám pripravíme cenovú ponuku na mieru šitú vaším potrebám.

V konečnom dôsledku vás služba home staging vyjde lacnejšie, ako dlhý a nákladný predaj. Home staging vám naopak umožní zdvihnúť predajnú cenu, a priláka množstvo potenciálnych kupujúcich. Zaujme ich atraktívne vyzerajúca nehnuteľnosť, ktorých, povedzme si úprimne, nie je na trhu veľa.

Ako dlho trvá home staging?

Dĺžka trvania celého procesu závisí primárne od rozsahu poskytovaných prác.

Len home staging nehnuteľnosti

V prípade, že je vaša nehnuteľnosť v dobrom stave, venujeme sa len aranžovaniu a celkovému zlepšeniu dojmu z nehnuteľnosti – home stagingu. Celý proces tak trvá len niekoľko dní od podpisu zmluvy.

Home staging nehnuteľnosti s rekonštrukciou

V prípade rozsiahlejších, najmä stavebných prác, ktoré si vyžadujú viac času, musíte počítať s časovým rozsahom niekoľkých týždňov. Nemajte zbytočne strach z prerábky. Všetky informácie vám budú do detailu vopred individuálne komunikované tak, aby vás termín nezaskočil. Pozrite si napríklad náš projekt Kadnárova, kde nám kompletná rekonštrukcia a home staging zabrali len 42 dní.

Najčastejšie otázky o home stagingu – čo vás zaujíma? - HOME STAGING | HomeBrand

Čo všetko je v cene?

Naša cenová ponuka obsahuje kompletný rozpis poskytovaných služieb a materiálu. V prípade, že vám je cenová ponuka nezrozumiteľná, radi vám ju objasníme. Staviame na transparentnosti a serióznosti. Žiadne dodatočné poplatky vás s HomeBrand nezaskočia.

Kam dáte naše veci?

Vaše osobné veci, nábytok a doplnky, lepšie umiestnime buď v rámci nehnuteľnosti alebo v našom sklade nábytku a doplnkov, kde máme pripravené aj veci, ktoré vám zapožičiame na staging nehnuteľnosti. Vaše veci budú pri preberaní riadne označené a uschované na suchom a stráženom mieste.

Musím tu byť, keď prídu majstri?

Vaša osobná účasť nie je nutná. V rámci našich služieb  poskytujeme aj dozor nad subdodávateľmi stavebných a montážnych prác. Nemusíte sa  preto obávať, že by práca ostala nedokončená alebo by ju majstri odviedli nekvalitne.

Najčastejšie otázky o home stagingu – čo vás zaujíma? - HOME STAGING | HomeBrand

Ako naaranžujete byt, keď už nechcem do nákupu nových doplnkov investovať?

V našom sklade držíme viac ako 1000 kusov doplnkov. Ponúkame prenájom nábytku, doplnkov a dekorácií v rôznych farbách a interiérových štýloch. V prípade, že by sa do vášho priestoru hodilo niečo, čo sa v našom sklade aktuálne nenachádza, bez problémov vám to vieme zabezpečiť.

Aký je postup po predaji nehnuteľnosti?

Pri predaji nehnuteľnosti si štandardne svoje zapožičané doplnky vezmeme späť. Pri našej niekoľkoročnej home stagerskej praxi sa nám však (neraz) stalo, že nový majiteľ chcel kúpiť nehnuteľnosť aj s doplnkami. Túto možnosť si, samozrejme, môžete zvoliť tiež. V takomto prípade vám vystavíme kúpnu zmluvu na konkrétne bytové doplnky, ktoré ste sa rozhodli ponechať.

Dúfame, že vám tento zoznam otázok pomohol a našli ste v ňom to, čo ste hľadali. 🙂 Ak ste odpoveď na svoju otázku predsa len nenašli, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám odpovieme.

Zdieľať článok na: