Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom?

Ponúkate garsónku na prenájom? Jediná miestnosť na spanie, varenie, prácu aj relax bez možnosti „úniku“ nie je pre každého. Inšpirujte sa našimi radami, ako rozdeliť jednu izbu na dve aj bez zdĺhavej rekonštrukcie.
Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand
Šikovné zariadenie a home staging garsónky na prenájom – projekt Strečnianska.

Nadčasový paraván

Prvou možnosťou, ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke (aj akomkoľvek inom byte) na prenájom je paraván. Nadčasový dizajn tejto funkčnej dekorácie nemusí byť nutne výbavou kúpeľne v japonskom štýle.

Paraván dokonale splní funkciu oddeľovača priestoru na aktívnu dennú časť a spaciu časť. Toto riešenie do garsónky či 1 izbového bytu je pre prenajímateľa ako majiteľa bytu aj cenovo výhodné.

Zaujímavá dekorácia do bytu

V súčasnosti na trhu nájdete paravány rôznych veľkostí a štýlov. Zvolili ste pre svoju garsónku na prenájom vyhľadávaný provensálsky štýl? Siahnite po bielom drevenom paraváne. Ste viac fanúšikom minimalizmu? Vyberte si napríklad jednoduchý paraván z papieru.

Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Stále v pohybe

Paraván, ako optická bariéra do garsónky, má ešte jednu nespornú výhodu. Ak by nájomníci potrebovali priestor náhle prepojiť, paraván jednoducho zložia a použijú opäť, keď ho budú potrebovať. Premiestniť sa dá rýchlo a veľmi ľahko.

Pony wall v garsónke

Stena nie len pre poníky (z angl. pony wall – ohrada pre poníky), ale slúži aj na rozdelenie jednej izby na dve časti. Výhodou pony wall je, že pôsobí, akoby v priestore bola odjakživa. Dokonale sa hodí na oddelenie kuchyne od obývačky, ale aj obývačky od spálne. Takéto rozdelenie izby je pre garsónku na prenájom veľmi praktické a aj vyhľadávané.

Ako rozdeliť garsónku s pony wall?

Pony wall opticky predelí jednotlivé funkčné zóny, no vďaka svojej výške necháva priestor aj pre otvorenosť a komunikáciu v interiéri. Skrytá posteľ za nízkou priečkou – pony wall – vašich budúcich nájomníkov poteší rovnako, ako „pultík“ medzi kuchyňou a aktívnou zónou. Garsónka na prenájom predelená menšou pony wall bude pôsobiť príťažlivejšie, a najmä vzdušnejšie, ako izba rozdelená skriňou či veľkou priečkou.

Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Inšpiráciu pre pony wall nájdete u nás

Inšpiráciu pre pony wall nájdete aj v projekte na Kadnárovej ulici, kde sme 2 izbový byt prerobili na útulný 3 izbový. Kuchyňu od obývačky sme oddelili menšou priečkou, teda „pony wall“.

Nábytok na predelenie izby

Ďalšou možnosťou je predelenie izby nábytkom. Nie však hocijakým. Vyššie sme spomenuli, že rozdeliť izbu skriňou nie je ideálne riešenie do malej garsónky. Masívny kus nábytku by v obmedzenom priestore pôsobil zbytočne stiesňujúco.

Áno, radšej knihu!

Garsónku na prenájom môžete predeliť na dve časti otvorenou knižnicou. Vzdušné otvorené knižnice pôsobia elegantne a nenútene. Zároveň, nechávajú cez miestnosť prenikať dostatok prirodzeného denného svetla. Poskytujú úložný priestor na všetky knihy a dekorácie.

Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Posuvné zariadenie garsónky

Posuvný nábytok sa teší veľkej obľube najmä v malých priestoroch. Do garsónky je ideálnym riešením podobným paravánu. Keď nájomníci pocítia potrebu odizolovať konkrétnu zónu od zvyšku miestnosti, regál resp. policový systém si po koľajničkách posunú tam, kam potrebujú. Týmto spôsobom sa dá rozdeliť jedna izba nie len na dve zóny, ale na toľko, koľko sa im zapáči.

Obľúbené pre home staging bytov na prenájom

Naši Home Stageri radi využívajú závesy do bytov na prenájom či predaj. Práve aj vďaka nim sa záujemci o bývanie cítia v nehnuteľnosti ako doma. V garsónke na prenájom však môžu závesy plniť aj inú funkciu. Rozdelenie jednej izby na dve časti pomocou závesov je nenáročné a častokrát aj rozprávkovo krásne.

Interiér, ktorý si nájomníci zamilujú

Ak zvolíte závesy na rozdelenie jednej izby na dve zóny, iba si dajte pozor na to, aby ladili so zvyškom zariadenia izby. Jemné a vzdušné závesy sa hodia takmer k akémukoľvek interiérovému štýlu.

Ako rozdeliť jednu izbu na dve v garsónke na prenájom? - HOME STAGING | HomeBrand

Rozdeliť jednu izbu na dve samostatné miestnosti je s našimi tipmi naozaj jednoduché. Ak sa však potrebujete s niekým odborne poradiť, obráťte sa na nás. Praktické riešenia do malých priestorov a home staging sú našou doménou. 

Zdieľať článok na: